Dünya |

Filistin yanlısı eylemciler İsrail'in silah fabrikasını bastı!

Filistin yanlısı eylemciler, İngiltere'nin Oldham kentinde İsrailli savunma sanayii şirketi Elbit Systems'a ait bir silah fabrikasına baskın düzenledi. Fabrikayı basan eylemciler kontrolü ele geçirdi ve üretimi durma noktasına getirdi. Kapısı eylemciler tarafından zincirlenen bina, kırmızıya boyandı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

İsrail'in İngiltere'deki silah fabrikasını basan Filistin yanlısı eylemciler, üretimi durma noktasına getirdi
 
 
Filistin yanlısı eylemciler, İngiltere'nin Oldham kentinde İsrailli savunma şirketi Elbit Systems'a ait silah fabrikasında kontrolü ele geçirdi ve üretimi durma noktasına getirdi.

PALESTINE ACTION

Anadolu Ajansı'nın aktardığı bilgilere göre, İngiltere merkezli Palestine Action adlı bir eylem grubu, İsrailli savunma şirketi Elbit Systems'ın Oldham'daki silah fabrikası Elbit Ferranti tesisinin kapılarını zincirledi; çatıya çıkan eylemciler, binayı kırmızıya boyadı.

Fabrikanın çatısında eylemciler, PALESTINE ACTION yazılı pankartlar açtı.

BAZI MAKİNALAR İMHA EDİLDİ

Polisin hızlı müdahalesine rağmen eylemini sürdüren Filistin yanlıları, tesiste kullanılan bazı makinaları imha etti.

Palestine Action grubu, yaptığı yazılı açıklamada, aktivistlerin, bölgeyi işgal ederek ve buradaki çalışmaları önleyerek, İsrail'in Filistin halkına karşı savaş suçları işlemek için kullanacakları silah ve askeri teknoloji akışını engellediğini bildirdi.

TÜM FABRİKALAR KAPATILINCAYA KADAR EYLEMLER SÜRECEK

Filistin yanlıları, Elbit System'ın İngiltere'deki tüm silah üretim tesisleri kapatılıncaya kadar eylemlerine devam edeceğini belirtti.

DAHA ÖNCE DE SİHA FABRİKASINI BASMIŞLARDI

Palestine Action grubunun üyeleri, şirketin 19 Mayıs'ta Leicester kentindeki fabrikasında da eylem başlatmış, burada SİHA üretiminin durmasına neden olmuştu.

Tesiste Gazze'de kullanılan Hermes adlı SİHA'ların üretildiğini belirten eylemciler, işgalle 'işleri olabildiğince aksatmayı' amaçladıklarını belirtmişti.

Grubun Twitter hesabından, tesisin içinden çekildiği belirtilen ve SİHA parçaları olduğu kaydedilen fotoğraflar yayımlanmıştı.