Spor |

Filenin Sultanları, Milletler Ligi'nde ABD'ye 3-2 mağlup oldu

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi’nin 3. haftasındaki son maçında ABD ile karşılaştı. Filenin Sultanları, başa baş geçen mücadelede dünya 1 numarası olan rakibine 3-2 yenildi. Milletler Ligi finalleri Ankara'da oynanacak.

A Milli Takım, Milletler Ligi'ndeki final etabı öncesi son kez sahne aldı. Filenin Sultanları, Kanada ayağındaki 4. ve son maçında ABD ile kozlarını paylaştı. Müthiş bir mücadeleye sahne olan müsabakada A Milliler, 3-2 mağlup oldu.

MAÇI 3-2'LİK SKORLA KAYBETTİK

Karşılaşmanın ilk setini ABD 25-22 kazandı. İkinci seti 25-18 alan Filenin Sultanları, maçta durumu 1-1 yaptı. Üçüncü seti 27-25'lik skorla alan ABD yeniden öne geçti 2-1 önge geçti. 25-23'lük skorla 4. seti önde tamamlayan Ay-yıldızlılarımız, maçta durumu 2-2'ye getirdi. Başa baş geçen karar setini 18-16 önde tamamlayan ABD, maçı 3-2 kazandı.

MİLLİLER 12 MAÇTA 7 GALİBİYET ELDE ETTİ

Milliler, 3. hafa müsabakalarını 7 galibiyetle bitirdi. Milletler Ligi'nin zirvesinde bulunan Amerika Birleşik Devletleri, ise 10 galibyete ulaştı.

MİLLETLER LİGİ FİNALLLERİNE KATILMA HAKKI KAZANDIK

Türkiye ile birlikte ABD, Japonya, Brezilya, Çin, İtalya ve Sırbistan Ankara'da düzenlenecek Milletler Ligi Finallerine katılma hakkı kazandı. Çeyrek finale çıkacak son takım için mücadele sürüyor.