Spor |

Fikret Orman'dan Galatasaray'a sürpriz teklif!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, AA Spor Masası'na konuk oldu. Orman Türk futbolunun globalde büyümesi gerektiğine değinerek Galatasaray ile Çin'de maç yapmayı teklif etti.

İşte Fikret Orman'ın açıklamaları;

Globalde büyümemiz lazım. Dünya markası olduğumuz günü sponsorluk rakamlarımız artacaktır. Beşiktaş dünya çapında işler yapması lazım. Çin, Endonezya, Azerbaycan, Irak, İran, Arap yarımadası ve Kuzey Afrika hedeflediğimiz noktalar. Her yerde Uzakdoğu projemizi anlatıyoruz, başka kulüpler de yapsınlar ki ligimizin marka değeri yükselsin. Manchester United'ın dünyada 650 milyon taraftarı var. Manchester şehrine gitseniz 300-400 bin taraftarı yoktur. 1992-93 sezonunda bu işlere başlamışlar. Örneğin Beşiktaş gitsin Galatasaray'la beraber Çin'de maç yapsın.

"AZİZ YILDIRIM GİDERSE BEN DE GİDERİM"

Kulüpler Birliği Başkanı Dursun bey ağabeyimiz. Kulüpler Birliği'ne Fenerbahçe Başkanı giderse ben de giderim. Şekip Mosturoğlu bizim arkadaşımız, ama ikinci başkan. Başkanın olmadığı, ikinci başkanın olduğu yerde ben oraya katılamam. Benim saygınlığım, camiamın saygınlığıdır."