Gündem |

FETÖ'nün önde gelen 50 ismi Türkiye'ye gönderilecek

Rus muhalif Navalny olayının benzerinin FETÖ aracılığıyla Türkiye’de uygulamaya konulacağı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimlerinin ardından yurtdışına kaçan önemli üst düzey FETÖ'cülerden 50'sinin Türkiye'ye gönderileceği bu FETÖ’cüler tutuklandıktan sonra planlanan kaos planını devreye alınacağı öne sürüldü.

TÜRKİYE'DE KAOSUN FİTİLİ ATEŞLENECEK

Sabah'tan Mahmut Övür'ün köşe yazısında bahsettiğine göre kaçak FETÖ'cülerden Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil ve Ekrem Dumanlı gibi 50 isim Türkiye’ye gönderilecek. Bu isimler tutuklandıktan sonra ABD ve AB devrede olacak, gelen FETÖ'cülerin "insan hakları" gerekçe gösterilip Türkiye'ye yüklenilecek, diğer yandan örgütte cezaevindeki yandaşlarına "sizi unutmadık" mesajı verilecek.

İşte Mahmut Övür'ün köşe yazısının ilgili bölümü;


"İlk duyduğumda inanamadım. Biliyorsunuz, FETÖ Türkiye'nin son 40 yılında devletin kılcal damarlarına kadar girdiği için, olup bitenlere hâkim bir yapıydı. Bu yüzden de planladığı 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimleri başarısız olunca, önemli üst düzey FETÖ'cülerin büyük çoğunluğu yakalanmadan yurtdışına kaçtı.


Şimdi bu kaçak FETÖ'cülerden 50'sinin Türkiye'ye dönüp teslim olacağı söyleniyor. "Öyle şey olur mu?" dediğinizi duyar gibiyim. Ama karşımızda dünyanın en şeytani örgütü, o örgütü kullanan karanlık bir yapı varsa, her şey mümkün. İkisi de Türkiye'nin kaosa sürüklenmesi için her şeyi yapar.


Tabii olayın asıl planlayıcısı ise FETÖ'yü de kullanan o karanlık yapı... Bu yüzden Rus muhalif Aleksey Navalny örneği veriliyor. Denilen şu: FETÖ'nün önde gelen 50 ismi Türkiye'ye gönderilecek, adamlar tutuklanacak ve ülkede kaosun fitili ateşlenecek. Böylece bir yandan ABD ve AB devrede olacak, gelen FETÖ'cülerin "insan hakları" gerekçe gösterilip Türkiye'ye yüklenilecek, diğer yandan örgütte cezaevindeki yandaşlarına "sizi unutmadık" mesajı verilecek.

Benzer bir yaklaşımı Rus muhalif Navalny ile de denediler. O günlerde Prof. Dr. Hasan Köni, şöyle bir değerlendirme yapmıştı:

"Şu anda ABD'deki yeni yönetim, Rusya ile insan hakları konusunda ve Karadeniz'deki alanlarda mücadele edecek. Silahlanma yarışlarından sonra en pahalı olan şey bu. Böylece Rusların bu konulara odaklanması gerekecek."

Son günlerde bir hayli gündem olan Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı, Türkiye düşmanı neocon John Bolton ile FETÖ'cü eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir'in kurucusu oldukları Türkiye Demokrasi Projesi hayra alamet değil. Bu kirli hesabın bir parçası olarak kurulduğuna şüphe yok.

Uzun süredir bu kirli yapıyla mücadele eden Kafkasya Vakfı Başkanı Hayati Küçük, çok özel bir noktaya dikkat çekiyor:

"Kaç kişi gelir bilemem ama şunu yapacaklar: Hem Batı kamuoylarında bilinen hem de cezaevlerindeki örgüt militanlarına güven verecek isimler seçilecek. Mustafa Özcan, Mustafa Yeşil ve Ekrem Dumanlı gibi...""