Gündem

FETÖ'nün Çiller dönemindeki bakanı kimdi? Akşener'i işaret etti!

Aydınlık Gazetesi'nden İYİ Parti lideri Meral Akşener'e çok ağır FETÖ suçlamaları geldi. FETÖ'nün Emniyet'e Akşener'in bakanlığı döneminde sızdığını belirten Aydınlık yazarı İsmet Özçelik, o dönem "içeride" yaşanan pazarlıkları anlattı...

Aydınlık yazarı İsmet Özçelik, bugün köşesinde uzun süredir gündemde olan "FETÖ’nün siyasi ayağı" tartışmasına değindi.

FETÖ’nün siyasi ayağı denince, muhalefet tarafından AK Parti'nin öne çıkarıldığını ancak durumun pek öyle olmadığını belirten Özçelik, "FETÖ’nün siyasi ayağı her partide var. İktidarlarda da muhalefette de…" ifadelerini kullandı.

Yazısında, Tansu Çiller'in Başbakan olduğu döneme dair dikkat çeken ifadeler kullanan Özçelik, o süreçte "içeriden" tanıklık yaptığı pazarlıkları ise şöyle anlattı;

"FETÖ’nün Çiller’le arası iyiydi. Hem de hükümete bakan sokacak kadar.
Çevremiz onlara emanetti. Pazarlıkları “içeriden” dinlemiştim. FETÖ’nün yükseldiği dönemler. Sonra Akşener İçişleri Bakanı oldu. FETÖ’cüler emniyete yerleşti. 28 Şubat sürecinde birlikte çalıştılar. 28 Şubat bildirilerindeki, “Batı destekli irtica” da Erbakan değildi. FETÖ’ydü."

Konunun İYİ Parti boyutu hakkında da çok konuşulacak iddialar ortaya atan Aydınlık yazarı, "İyi Parti’yi tartışmaya gerek yok. Varlığını onlara borçlu. Bunu ben söylemiyorum. Partiden ayrılan kurucular anlatıyor. FETÖ sızması sözkonusu olamaz. Sızma olmayan bir yere yapılır. İyi Parti’de her şey ortada…" ifadelerini kullandı.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...