Gündem |

FETÖ'den gözaltına alınıp serbest bırakılan Serdar Kuzuloğlu'dan açıklama var!

Dün gerçekleştirilen FETÖ operasyonunda gözaltına alındıktan sonra ifadesi alınıp serbest bırakılan Serdar Kuzuloğlu'dan açıklama geldi.

Bilişim ve teknoloji konusunda çalışmalarıyla bilinen Serdar Kuzuloğlu, dün sabah Twitter hesabından gözaltına alındığını duyurdu. Kuzuloğlu'nun sabah saatlerinde başlayan ve 112 kişi hakkında gözaltı kararı bulunan FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alındığı belirtildi.

Serdar Kuzuloğlu, "FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıyorum" tweetini paylaştı. Kuzuloğlu, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

KUZULOĞLU'NDAN YENİ AÇIKLAMA

Serbest bırakılmasının ardından bir açıklama yapan Kuzuloğlu, “Kabaca özetleyecek olursak, sabah 05:00’te başlayan süreçte memleketin son kanser türü FETÖ ile olmadık, akıl almaz, hala inanamadığım bir kesişme yaşadım” dedi.

“Tatsız bir şaka gibi algıladığım bu olayda benim dışımda herkes ummadığım kadar ciddiydi” diyen Kuzuloğlu şöyle devam etti:

“Anlatmak, aktarmak için içim içimi yiyor. Ancak soruşturmada gizlilik kararı olduğu için yukarıdaki cümleden öte bir şey paylaşamıyorum. Ne mutlu ki (belki de bu tip soruşturmalar arasında tarihe geçecek bir örnek olarak) aynı gün içinde ifademi verip, haklılığımı aktarıp, serbest bırakıldım. Şu an evimde, olayın şokunu atlatmaya çalışıyorum.
Bütün bu süreçte başından sonuna dek bana son derece yardımcı, kibar ve şefkatli davranan Emniyet Teşkilatı mensuplarına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Ve elbette en büyük teşekkürümü avukatlarım Ayşegül Özata ve Gökhan Ahi’ye iletiyorum.
Sosyal ve geleneksel medyada mesajlarıyla, haberleriyle konuyu duyuran, destek olan; tanıdığım, tanımadığım HERKESE de tek tek teşekkürler. Acı da olsa böyle vesileler gece gündüz faydalı olmak için çalışıp çabaladığım insanların varlığını hatırlatıyor. Ne güzel dostlar biriktirmişim meğer. Hiçbir şey boşa değilmiş. Bana yaşama sevinci veriyorsunuz.
Hayatımın en uzun ve en yürek sıkıştıran günlerinden biriydi. Bunu da yaşamış olduk. Sağlık olsun diyelim. Bu vesileyle bir kere daha hatırladım: Allah kimseyi bir dakikalığına bile özgürlüğünden mahrum bırakmasın. İlk fırsatta daha güzel meseleler ile yeniden bir arada olacağız.”