Gündem |

FETÖ’cü profesörü kim koruyor?

8 milyon Suriyeli’ye seçimde oy kullansın diye vatandaşlık verdiler yalanını yayan eski Ak Parti milletvekili Pelin Gündeş Bakır’ın profesör eşi İhsan Bakır hala devletin büyük bir hastanesinde görev yapıyor ve özel hastanelerde pahalı ameliyatlar yapıyor.

Katıldığı bir Youtube programında 8 milyondan fazla Suriyeli göçmene vatandaşlık verilerek 64 milletvekilinin garanti edileceğini iddia eden eski Ak Parti milletvekili Pelin Gündeş Bakır’ın FETÖ’den soruşturma geçiren eşinin hala devletin üst düzey bir hastanesinde görev yapıyor olması tartışma yarattı.

FETÖ ile yakın ilişkileri nedeniyle soruşturma geçiren Prof.Dr.İhsan Bakır’ın meslekten ihraç edildikten sonra mahkeme kararıyla dönmüştü.  Bu önemli soruşturmaya rağmen  İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde görevde kalmaya devam etti.

Bakır’ın bir dönem Afganistan Barış gücünde görev yapan kardeşi Tümgeneral Cavit Bakır, 15 temmuz darbe soruşturması kapsamında tutuklu ve halen cezaevinde bulunuyor. FETÖ’cü ağabeyi Prof Dr Mustafa Bakır da ABD’ye kaçmıştı.

Bir dönem milletvekili olarak görev yapan ve 2019’da AK Parti’den ihraç edilen Pelin Gündeş Bakır'ın eşi Prof.Dr.İhsan Bakır, FETÖ/PYD davasından dolayı,görev yaptığı, Halkalı Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevinden alınmıştı.

15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrası , FETÖ'den tutuklu bulunan Tümgeneral Mehmet Cavit Bakır ile yine aynı soruşturmalardan dolayı ABD'ye kaçan Profesör Doktor Mustafa Bakır'ın da ağabeyi olan İhsan Bakır, halen İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü'nde akademisyen olarak görev yapıyor.

PROF İHSAN BAKIR'I KİM KORUYOR?

Profesör Doktor İhsan Bakır, başhekimlik görevinden alındıktan sonra, İstanbul Tıp Fakültesi
Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Bilim Dalı'na geçti. İddialara göre Bakır, üniversite de daha aktif bir görev alacaktı ancak Sağlık Bakanlığı, geçmişindeki FETÖ soruşturması nedeni ile buna izin vermedi. Ama üniversitede görev yapmaya devam etti.

PELİN GÜNDEŞ BAKIR AJANLARDAN BİLGİ ALMIŞ!

Gizli bir el tarafından üniversite de korunduğu ve kollandığı öne sürülen Profesör Doktor İhsan Bakır'ın eski milletvekili olan eşi Pelin Gündeş Bakır, geçtiğimiz günlerde,bir YouTube kanalına canlı yayına çıkarak bazı gazeteci ve ajanlardan gizli hatta çok gizli bilgiler aldığını iddia etmiş ve 8 milyon 800 bin Suriyeliye vatandaşlık verilerek iktidarın 2023 seçimlerinde 64 vekil çıkartmayı planladığı gibi akıllara zarar bir yalanı gündeme getirmeye çalışmıştı.
Aile boyu terör örgütü içinde faaliyet gösteren Prof İhsan Bakır’ın halen devletin bir üniversitesi ve hastanesinde aktif görevde bulunması kafalarda soru işaretleri bırakıyor.