Ekonomi |

’FETÖ soruşturması’ yalanıyla dolandırmaya kalkıştı

Yaşlı kadını dolandırmaya Mehmet B., polisin takibi sonucu yakalandı.

SAMSUN’da 48 yaşındaki Lütfiye Kılıç’ı cep telefonundan arayıp kendisini ’polis’ olarak tanıtarak, "FETÖ olayına karışmıssınız. Ayrıca kuyumcudan altın almışsınız. Kapıya gelen polis arkadaşa verin inceleyip geri vereceğiz" diyerek dolandırmaya çalıştığı iddia edilen Mehmet B., polisin takibi sonucu yakalandı.
Olay dün İlkadım İlçesi Bahçelievler Mahallesi’nde meydana geldi. Ev kadını Lütfiye Kılıç’ı cep telefonundan arayan bir kişi, kendisini ’polis’ olarak tanıttıktan sonra, "FETÖ olayına karışmışsınız. Ayrıca bir kuyumcudan altın almışsınız. Kapınıza polis arkadaşı göndereceğiz. Kapıya gelen polis arkadaşa verin inceleyip geri vereceğiz" dedikten sonra kadının bir bankaya ait kredi kartı bilgilerini alıp 553 lira parasını çekti.
Bu olaydan kısa süre sonra iddiaya göre şüpheli Mehmet B., Lütfiye Kılıç’ın evine gelip kapıyı çaldı. Kadın torbanın içine koyduğu altınları kapıya gelen şüpheliye vermeden önce polis kimliğini görmek istediğini söyledi. Şüpheli, polis kimliğini gösteremeyince kadının elindeki altın bulunan torbayı alıp kaçmaya başladı. Bağıran Lütfiye Kılıç, şüpheliyi takip edip apartmanın girişinde yakaladı. Paniğe kapılan Mehmet B. elindeki altın poşetini yere atıp kaçtı.
İhbar üzerine olay yerine gelen polis çevredeki ev ve işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerinden ve verilen eşkalden yola çıkarak Mehmet B.’yi, Canik İlçesi’nde yakalayıp gözaltına aldı.
Polisteki işlemleri tamamlanan şüpheli bugün adliyeye sevk edildi.