Gündem

FETÖ elebaşının yanına gideceklere özel tur şirketi...

FETÖ elebaşı Gülen’in ikamet ettiği Pensilvanya’ya özel tur servisi sağlayan şirket deşifre oldu.

FETÖ elebaşı Gülen’in ikamet ettiği Pensilvanya’ya özel tur servisi sağlayan şirket deşifre oldu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan fezlekede, 24 şüphelinin FETÖ’ye finans sağlayan Boğaziçi Atlantik Kültürel Dostluk ve İşbirliği Derneği (BAKİAD) yöneticisi oldukları belirtildi.

Başsavcı Fehmi Tosun tarafından onaylanan fezlekeye göre bu şahısların bir kısmı Nisan İnsan Kaynakları Danışmanlık ve Turizm şirketinin ortakları arasında yer aldı. Turizm şirketinin ortakları olan Mehmet Alver, Bülent İyigün ve Şaban Aydın’ın FETÖ ile iltisaklı şirketlerde çalıştıkları belirlendi.

2011-2014 arasında dernek tarafından Nisan Turizm şirketine 102 havale işlemiyle toplam 4 milyon 235 bin lira aktarıldı. Derneğin ise herhangi bir ticari işletmesinin bulunmadığı belirlenirken 2003- 2010 arası 7 bin kişinin yurt dışı gezisine aracılık ettiği tespit edildi. Savcılık, bu 7 bin kişinin çoğunun FETÖ’nün Pensilvanya’daki ikametine gittiği ihtimali üzerinde duruyor. Ayrıca derneğin üye ve yöneticilerinin, ABD’de FETÖ’ye ait kuruluşlara 2 milyon dolar gönderdiği de tespit edildi.