Gündem |

FETÖ elebaşından 15 Temmuz'un yıldönümüne günler kala yeni kitap!

FETÖ’nün firari kilit isimlerinden Abdullah Aymaz , Fethullah Gülen’in yeni bir kitabının çıktığını duyurdu. 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümüne kısa süre kala yayımlanan kitabın adı, “Bahar Neşidesi."

Odatv'nin haberine göre, FETÖ’nün firari kilit isimlerinden Abdullah Aymaz, Fethullah Gülen’in yeni bir kitabının çıktığını duyurdu. 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümüne ramak kala yayımlanan kitabın adı, “Bahar Neşidesi."

Abdullah Aymaz, Zaman Amerika’daki köşesinde kitabı anlatırken şöyle yazdı:

“(...) Kitabın başındaki “Takdim Yerine” başlığı altında anlatılan enfes ifadelerden sadece bir bölümün de aktarmak istiyorum:

“Gökte ve yerde ne varsa, hepsinin, ilmî bir programa göre Yaratan’ın irade ve dilemesine bağlı cereyan ettiğine inanan ve bu inanç perspektifinde hayatını yaşayanlar, eşya ve hadiseleri düz nazarlardan daha bir farklı okur, daha bir farklı değerlendirirler. Onların ufkunda gecelerin karanlığı gündüzlerin aydınlığına gebedir; yüreklere ürperti ve korku salarak esen rüzgar, rahmet bulutlarının aşılayıcısı ve ilk müjdecisidir; kış ortasında yağan kar, baharda fışkıracak pınarın menbaıdır; elde olmayan mazlumiyet ve mağduriyetler de gelecek mutlulukların vesilesidir. Dolayısıyla, onların o aydınlık dimağlarda, yerinde en sert esen tipi-boran bile rahmet rengine bürünür; elemler elemlerin koridorları hâline gelir ve ızdıraplar da birer doğum sancısına dönüşür. Hatta şerler, böylelerinin atmosferinde hayır rengini alır; ızdırap ve acılar da onların saflaşıp özlerine ermelerini netice verir.”

Kitaptan işte sizlere bir tadımlık bilgi…”

FETÖ'cüler kitabın görsellerini sosyal medyada paylaşmaya başladı:

baharr

“BAHAR” İMASINI İLK DİLE GETİRENDİ

Abdullah Aymaz, Mart ayındaki köşesinde cezaevindeki FETÖ'cülerin baharın gelmesiyle birlikte serbest kalacağını ima eden bir yazı kaleme almıştı. Zaman Amerika’da yayımlanan “Bahar: Cihetsiz kuş sesleri” başlıklı yazısında Aymaz, itirafçı olanların ise zarar göreceğini ima etmişti.