Spor

Fernando çok iddialı!

Galatasaray'ın Brezilyalı yıldızı Fernando, GS TV'ye önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın Brezilyalı yıldızı Fernando, eşi Bruna ile birlikte GSTV’ye konuk oldu. İkili, İstanbul’daki özel hayatlarından, saha içinde yaşananlara kadar birçok detayı kulüp televizyonuna anlattı. İstanbul’a adaptasyon sürecinin çabuk geliştiğini belirten Fernando, “Türk insanı, kulüp çalışanları, takım arkadaşlarım bizi çok iyi karşıladı. Buradaki herkes çok yardımsever. Ayrıca hava şartlarının da iyi olması İstanbul’a İngiltere’den daha çabuk alışmamıza neden oldu” dedi.

‘TERİM’İN KATKISINI GÖRDÜNÜZ’

Fernando, hocası Fatih Terim ile ilgili yöneltilen soruya “Fatih Terim’i gelmeden önce de tanıyordum. Ne kadar büyük bir hoca olduğunu biliyorduk. Galatasaray ile anlaştığında hepimiz çok mutlu olduk. Başladığından itibaren bize neler kattığını başta biz olmak üzere herkes gördü. Birçok büyük ve önemli isimle çalıştım ama onunla çalıştığım için çok mutlu olduğumu söylemeliyim” yanıtını verdi.

EŞİYLE, HULK TANIŞTIRMIŞ!

Fernando Reges’in, Brezilyalı futbolcu Hulk aracılığıyla tanışıp ev lendiği eşi Bruna ise kocasını ‘sakin bir baba ve eş’ olarak tarif ederken, “Destek vermek çok önemli. Maç günleri ona telefonda dua ediyorum. Fernando’ yu sinirlendirmek çok zor. Sakin bir baba ve eş. Ancak maç kaybedilmişse sinirli ve gergin dönebiliyor” diye konuştu.

5300083

‘EN ÖNEMLİ SİLAH ARKADAŞLIK’

Başarının sırrını da açıklayan Sambacı, “Bizim en önemli silahlarımızdan biri arkadaşlık. Kulübe mutlu geliyoruz. Herkes güler yüzlü, herkes yardımsever. Takımdaki arkadaşlığımız saha içiyle sınırlı kalmıyor saha dışına da taşınıyor. Bu da başarıyı beraberinde getiriyor” dedi.

‘STATTAKİ İDMANI UNUTAMIYORUM’

Türk Telekom Stadı’ndaki basına açık idmanı unutamadığını belirten Fernando, “İlk kez böyle bir şey gördüm. Başka takımlar 10-15 bin kişi karşısında maç yaparken 30 bin taraftarın bizim antrenmanımıza gelmesi inanılmaz. Taraftarımız inanılmaz tutkulu. Oynadığım kulüplerde ve ülkelerde böyle bir taraftar grubuna hiç rastlamadım. İstanbul’a geldiğim günü de unutamıyorum. Havaalanında yapılan karşılama muazzamdı. Yurt dışı kampında olduğumuz halde bir hazırlık maçında Türkiye’deki atmosferi yaratmaları da unutamadığım anlardan” diye konuştu.

‘TRABZON MAÇIYLA BAŞLIYORUZ’

Ligde kalan 8 maç için “Her biri ayrı final” yorumunu yapan Fernando, lig ve kupa için, “8 tane çok önemli maçımız var. Hepimiz aşırı şekilde şampiyon olmak istiyoruz. Bunun için de kazanmamız gerektiğinin farkındayız. 8 maçlık periyotta ilk 4 maçımız çok önemli. Trabzon maçıyla birlikte çok iyi bir başlangıç yapmamız gerekiyor. Galatasaray’ın her katıldığı turnuvada hedefi kazanmaktır, şampiyon olmaktır. Türkiye Kupası’nda da öyle. Taraftarımıza bu iki kupayı kazanarak mutluluk yaşatmak istiyoruz” diye görüş belirtti.

FAVORİ YEMEĞİ TAVUK-PİLAV

Reges çifti Türk yemeklerini çok beğeni yor. Fernando favori yemeğinin tavuk-pilav olduğunu, Bruna ise mantıyı çok sevdiğini söyledi.