Spor

Fenerbahçe'den yıldızsız logo kararı... Sarı-Lacivertliler, TFF'nin verdiği yıldızları tanımıyor

19'u resmi 9'u halen tescil edilmemiş ve tartışmalı 28 şampiyonluğu bulunan Fenerbahçe, TFF'nin 5 şampiyonluğa 1 yıldız uygulamasını tanımayacağını açıkladı. Sarı-Lacivertliler tüm medya kuruluşlarından yıldızsız logo kullanmalarını istedi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Fenerbahçe iki günlük iznin ardından yeni sezon hazırlıklarını sabah antrenmanıyla sürdürdü. Sarı-lacivertliler'in yıldız ismi Mesut Özil bir ara fotoğraf makinesini eline alarak arkadaşlarını fotoğrafladı.

32 yaşındaki orta saha, yeşil sahadaki maharetini saha dışına taşıyarak foto muhabirlik yaptı. Şut çalışması için sahadaki yerini alan Mesut, bir süre sonra vizörün başına geçti ve İrfan Can Kahveci'nin fotoğrafını çekti.

Can Bartu Tesisleri'nde Teknik Direktör Vitor Pereira yönetiminde saat 09.30’da ısınma ve çabukluk çalışmasıyla başlayan antrenman dar alanda gerçekleştirilen pas çalışmasıyla devam etti. İdman, taktiksel ve bireysel çalışmalarla tamamlandı. Jose Sosa, yine takımdan ayrı bireysel çalışmalar eşliğinde antrenmanı tamamladı.

Sarı-Lacivertliler, yeni sezon çalışmaları kapsamında, Mircea Lucescu'nun çalıştırdığı Ukrayna şampiyonu Dinamo Kiev'le 4 Ağustos Çarşamba günü hazırlık maçı yapacak. Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak maç saat 19.00'da başlayacak. Hazırlık döneminde 4 maça çıkan Pereira'nın takımı 3 galibiyet 1 beraberlik elde ederken oynadığı üçlü savunmayla dikkat çekmişti.

YILDIZSIZ LOGO KULLANILACAK

Fenerbahçe yönetimi, "Spor Medyamızın Bileşenleri Olan Televizyon Kanalları, Gazeteler ve Tüm Dijital Mecraların Dikkatine" başlıklı bir bildiri paylaşarak bundan sonra kullanılmasını istediği yıldızsız logo hakkında bilgi verdi.

"Fenerbahçe Spor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu'nun kurulduğu 1923 yılından bugüne kadar kazandığı 28 Türkiye Şampiyonluğu kupasını, müzesinde büyük bir gururla sergilemekte; sahip olduğu 'Türkiye’nin en çok şampiyon olan takımı' unvanıyla iftihar etmektedir.

Kulübümüzün tarihinde yer alan 9 şampiyonluğu, ne yazık ki ne Avrupa'da ne de dünyada örneğine rastlanan bir anlayışla, altı boş gerekçelerle 1959 yılı milat alınarak ancak buna da tam uyulmayarak sayılmamakta ve kulüplerin şampiyonluklarını simgeleyen yıldız hesabına katılmamaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak mazimize, camiamıza ve Türk futbol tarihine duyduğumuz saygıdan dolayı armamızı tüzüğümüzde yer alan haliyle kullanacağımızı, bundan sonra yıldızlara yer vermeme kararı aldığımızı ve maçlarda giydiğimiz formalar başta olmak üzere tüm resmi yayın organlarımızda armamızı ‘yıldızsız’ bir şekilde kullanacağımızı, resmi olarak bildirmek istiyoruz.

Bu doğrultuda, siz değerli paydaşlarımız olan medya kuruluşlarından da Kulübümüzün bu kararına hassasiyetle yaklaşılmasını ve armamızın mecralarınızda aşağıda yer alan şekliyle kullanılmasını rica ediyoruz.

Başlayacak yeni sezon öncesinde, başta hiçbir şartta bir an olsun bizleri takibi bırakmayan değerli basın emekçileri olmak üzere futbolun tüm paydaşları için 2021-2022 sezonunun hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

2021-22 Süper Lig Sezonunun, Fair-Play ruhunun sahalarımıza tam olarak yansıtıldığı, yalnızca alın teri ve mücadelenin konuşulduğu, 'mutlak adalet ve eşitliğin egemen olduğu' bir futbol sezonu olmasını diliyoruz."