Fenerbahçe'den Austria Wien maçı hakkında açıklama: Yaklaşım ve davranışları kabul edilemezdir

UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında temsilcimiz Fenerbahçe, deplasmanda Austria Wien ile karşılaştı. Sarı-lacivertli ekip ilk maçı 2-0 yenerek evinde avantajlı bir skorla döndü. Zorlu mücadelede istenmeyen bazı olaylar yaşandı. Austria Wien tribünlerinden saha içine atılan yabancı maddeler, temsilcimizin oyuncularına isabet etti. Fenerbahçe Spor Kulübü'nden konu ile ilgili resmi açıklama yapıldı.

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda deplasmanda oynadığı Austria Wien maçı hakkında açıklama yaptı.

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu ilk maçında karşılaştığımız Avusturya temsilcisi Austria Wien’in, maç önünde saha dışında ve maç içerisinde saha içinde yaşanan olaylara dair geri bildirimleri dikkate alarak yaptığı açıklamayı takip ettik. Öncelikle hassasiyetimizi paylaşan, bu önemli konuda yapıcı bir yaklaşım ortaya koyan Austria Wien Kulübü’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir kez daha kamuoyu önünde vurgulamak istiyoruz ki; Viyana emniyet birimleri ve yetkililerinin taraftarlarımıza yönelik ortaya koyduğu, güvenlik önlemi kapsamında değerlendirilmesi mümkün olmayan tavır, yaklaşım ve davranışları kabul edilemezdir.
Futbolun marka değerinin en üst seviyede tutulmaya çalışması ve korunması noktasında Fenerbahçe Spor Kulübü olarak sahip olduğumuz hassasiyeti vurguluyor;
saha içinde ve saha dışında bu ve benzeri olayların bir daha yaşanmaması adına gereken adımların atılmasını beklediğimizi dile getirmek istiyoruz" denildi.

İHA

Fenerbahçe'den Austria Wien maçı hakkında açıklama: Yaklaşım ve davranışları kabul edilemezdir ile ilgili etiketler Fenerbahçe austria wien UEFA Avrupa Ligi Maç hakkında açıklama