Spor

Fenerbahçe Opet: "İnsan sağlığı şampiyonluklardan ve kupalardan önemlidir"

Koronavirüs kapan voleybolcu sayısı 8'i bulan Fenerbahçe Opet, VakıfBank'la oynanan final serisinin 3. maçına çıkmayacağını açıkladı. Sarı-Lacivertliler'den teknik ekipten de 4 kişi korona olmuş ve sayı 12'ye yükselmişti. Seride 2-0 önde olan VakıfBank sezonu şampiyon tamamlayacak.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Fenerbahçe Opet, koronavirüs vakaları sebebiyle yeterli sayıda sporcusu olmadığı için VakıfBank'la oynanan Sultanlar Ligi final serisinin 3. maçına çıkamayacaklarını açıkladı.

Takımda peş peşe açıklanana pozitif vakaların sayısı dün 8'e ulaşmıştı. 8 voleybolcu, 4 de teknik ekipten olmak üzere 12 vakası bulunan Sarı-Lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Takımımıza yapılan PCR testleri sonucunda; sporcularımızdan 8 ve teknik ekibimizden 4 kişide pozitif sonuca ulaşıldığını, karantina ve tedavi süreçlerinin devam ettiğini kamuoyunun bilgisine sunmuştuk.

Bu süreçte Sultanlar Ligi play-off serisinde 13 Nisan 2021 Salı günü Fenerbahçe Opet ile Vakıfbank arasında oynanan 2. maçına toplamda 5 sporcumuzdan eksik çıkmış, tedbir amaçlı yapılan testlerin sonucunda ise bugün itibarıyla bu rakam sporcu ve teknik ekibimizin de katılımlarıyla toplamda 12’ye ulaşmıştır.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun play-off mücadelelerinde maç tehiri yapılmaması kararına istinaden; 16 Nisan 2021 Cuma günü oynanacak play-off serisi 3.maçında oynayabilecek yeterli sayıda sporcumuz olmadığı için Yönetim Kurulumuzun kararıyla takımımızın maça çıkamayacağını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Bu karar; tüm dünya ile birlikte mücadele ettiğimiz salgın sürecinde, sezon boyunca karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen son ana dek mücadeleden vazgeçmeyen Takımımız adına, Türkiye Kupası’nda ve CEV Şampiyonlar Ligi yarı final haftasındaki kritik süreçte başlayıp son olarak Play-off serisi döneminde artan covid vakaları dolayısıyla kaçınılmaz olmuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak 2019-2020 sezonu sona erdirilirken dile getirdiğimiz gibi bir kez daha “İnsan sağlığı şampiyonluklardan ve kupalardan önemlidir!” diyor, elimizde olmayan şartlardan dolayı aldığımız sahaya çıkmama kararını, tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz."

TVF: VAKIFBANK - FENERBAHÇE OPET MAÇI İPTAL EDİLDİ

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), VakıfBank ile Fenerbahçe Opet takımları arasında oynanacak play-off final serisi 3. maçının, Fenerbahçe Opet takımında sporcu ve teknik kadroda görülen Covid-19 vakaları nedeniyle iptal edildiğini açıkladı: "Federasyonumuzca daha önce açıklanan play-off statüsü gereği, müsabakalarda COVID-19 pozitif vakaları veya karantina süreçleri sebebiyle müsabaka ertelemesi yapılmayacağı, müsabakaya çıkmayan takımın (3-0 Hükmen) mağlup sayılacağı kulüplerimize bildirilmiştir."