Gündem

Fehmi Öztürk'ü darp eden korumalar bu defa ihalede ortaya çıktı

İşadamı Fehmi Öztürk'ün 50 milyon dolar dolandırıldığını iddia ettiği olaylar zinciriyle ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Daha önce Öztürk'ü darp eden Cem Özmüş ile bir adamının Çanakkale'de Öztürk'e ait bir otelin satışı ihalesine gittiği öğrenildi. Savcılık, ortaya çıkan görüntüler sonrası koruma Cem Özmüş ve patronu Fırat Muşlu hakkında soruşturma açtı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

İşadamı Fehmi Öztürk,eski ortakları Gelecek Partili Cuma İçten ve Fırat Muşlu tarafından kumpas, tehdit ve darp sonucu, 50 milyon dolar dolandırıldığını öne sürerek çeşitli adliyelerde davalar açmıştı.İşadamı Öztürk’ün açtığı ve halen devam eden davalarda, arka arkaya ilginç kararlar çıkmıştı.

Son yılların en organize kumpası ile yapıldığı iddia edilen 50 milyon dolarlık dolandırıcılıkla ilgili yeni skandal görüntüler ortaya çıktı. Fehmi Öztürk’ü eski ortağı Fırat Muşlu’nun talimatı ile darp ettiği belirtilen Cem Özmüş ile bir adamı geçtiğimiz aylarda Küçükçekmece Adliyesi’nde görüntülenmişti.

Adliyenin girişinde ve Fırat Muşlu’nun yargılandığı bir davada, siyah takım elbise ile dolaşan iki korumanın Fırat Muşlu’nun talimatı ile Çanakkale’de otel ihalesine gittikleri belirlendi. Çanakkale polisinin Cem Özmüş ile yanındaki diğer korumayı ihaleye fesat karıştırmak suçunu işlerken, kamera ile tespit ettiği öğrenildi.

FIRAT MUŞLU’NUN KORMALARI FEHMİ ÖZTÜRK’Ü DARP ETMİŞTİ

Sinop’tan Çanakkale’ye kadar uzanan olaylar zinciri işadamı Fehmi Öztürk’ün,Başakşehir’de oğlu Ercan Öztürk ile beraber kahvaltı yaparken 10 Temmuz 2018 yılında saldırıya uğraması ile başlamıştı. Öztürk’ün eski ortağı Fırat Muşlu’nun koruması olan ve çeşitli suçlardan sabıkası olduğu bilinen Cem Özmüş ve Muhammed Dursun adlı kişiler Öztürk’e aniden ve arkadan muşta ile saldırmışlardı. Meydana gelen olayda Fehmi Öztürk sol gözünden ağır şekilde yaralanmıştı. Öztürk,tam 7 saat süren ameliyat olmuş ve sol gözünde yüzde 20 görme kaybı meydana gelmişti.

MAHKEME SALONUNDA NELER YAŞANDI?

İşadamı Fehmi Öztürk’ün uğradığı saldırı sonucu Cem Özmüş ile Muhammed Dursun’a Küçükçekmece Adliyesi 3.Asliye Ceza Mahkemesi’nde, “darp, tehdit ve yaralama” suçlarından dava açıldı. Bu arada işadamı Öztürk’ün eski ortağı Fırat Muşlu hakkında da,“Bilirkişiye rüşvet vermek ve gerçeğe aykırı rapor düzenletmek” suçundan, bir başka dava açılmıştı. İşadamı Öztürk bu davaya katılmak için 16.09.2019 tarihinde adliyeye giderek mahkeme salonuna girdi. İddialara göre işadamı Öztürk’ün davacı olduğu mahkemeye geldiğini gören Fırat Muşlu’nun avukatı Mehdi Şahintekin mahkeme salonunun dışına çıktı ve işadamını darp eden Cem Özmüş’ü koridordan çağırarak darp ettiği Öztürk’ün yanına oturtturdu.

Bu sırada işadamı Fehmi Öztürk elini kaldırarak mahkeme hakimine durumu anlatmak istedi. Ancak Cem Özmüş hemen işadamı Öztürk’ün yanından ayrılarak mahkeme salonunu terk etti. İşadamı Öztürk bu durumu mahkemede tespit ettirdi ve eski ortağı Fırat Muşlu ve avukatı Mehdi Şahintekin ile koruma Cem Özmüş’ten davacı oldu.

SABIKALI BODYGUARDLAR BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİNDE ORTAYA ÇIKTI

İşadamı Fehmi Öztürk’ün eski ortağı Fırat Muşlu ile olan bir başka davasında da 17 Aralık 2020 tarihinde skandal yaşandığı belirlenmişti. İşadamı Fırat Muşlu’nun mahkemeye koruması olan Cem Özmüş ile bir başka adamının gelerek adliyenin kapısında bekledikleri ve mahkeme koridorunda dolaştıkları görülmüştü. Davaları olmamalarına rağmen işadamı Fırat Muşlu’nun yanında getirdiği iki koruma işadamı Fehmi Öztürk’ün olduğu duruşma salonuna girmek istediler. Ancak Öztürk’ün mahkeme hakimine durumu bildirmesi üzerine içeri giremediler ve polisler tarafından koridor dışına çıkarıldılar.

AYNI KORUMALAR KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ’NDE GÖRÜNTÜLENDİ!

İşadamı Fehmi Öztürk’ün 50 milyon dolarlık kumpas davasında yaşadığı skandallardan bir başkası ise 14 Ocak 2021 tarihinde Küçükçekmece Adliyesi’nde yaşanmıştı. Öztürk’ün eski ortağı Fırat Muşlu hakkında açtığı ”hakaret” davası 15.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülüyordu. Buradaki duruşmaya Fırat Muşlu yine korumaları Cem Özmüş ve Muhammed Dursun ile geldi.Fırat Muşlu ve avukatı Mehdi Şahinteki burada SuperHaber muhabiri Mevlüt Yüksel’i adliyeden çıkarmak için güvenlik görevlilerine şikayet etmiş ancak bu istekleri reddedilmişti. Davada sanık durumundaki Fırat Muşlu ise duruşma öncesi tutuklanacağını düşünerek adliyenin arka kapısından gitmişti. Dava sonunda ise korumalardan Muhammed Dursun, SuperHaber Muhabiri Mevlüt Yüksel’in fotoğrafını çekerken görüntülenmişti.

BU SEFER DE ÇANAKKALE'DE ORTAYA ÇIKTILAR

Fırat Muşlu ile korumalarının yaptığı son hamle bu 5 Mart 2021 tarihinde Çanakkale’nin Lapseki İlçesi’nde meydana geldi. İddialara göre Gelecek partili Cuma İçten tarafından kurulan sözde tahkim heyeti kararı sonrası işadamı Fehmi Öztürk’ün bedelsiz kalan senetleri Fırat Muşlu’ya verilmişti.Muşlu bu senetler ile işadamı Öztürk’e ait Çanakkale’de bulunan otelini satışa çıkarmıştı. Fırat Muşlu’nun aynı gün Küçükçekmece Adliyesi 3.Asliye Ceza Mahkemesi’nde koruması Cem Özmüş ile yargılandığı Fehmi Öztürk’ü darp duruşması vardı. Ancak Fırat Muşlu ve Cem Özmüş’ün bu duruşmaya gitmedikleri görüldü. Fırat Muşlu, Sinop’da bir dava için bulunuyordu. Ancak aynı gün Çanakkale’deki otelin satışı için yapılacak ihaleye koruması Cem Özmüş ile diğer bir başka adamını yollamıştı. Polis, Fehmi Öztürk’ün şikayeti ile önceden ihalenin yapılacağı Lapseki Belediyesi’nde tedbir almıştı. Polisin işadamı Fehmi Öztürk’ü darp eden Cem Özmüş ve bir kişinin de Çanakkale’de otel ihalesinin yapıldığı belediyenin nikah salonunda olduklarını kamera görüntüleri ile tespit ettiği öğrenildi.

FEHMİ ÖZTÜRK ŞİKAYETÇİ OLDU, SKANDAL PATLAK VERDİ

Çanakkale’de meydana gelen bu gelişmeler sonrası işadamı Fehmi Öztürk,savcılığa bir dilekçe verdi. Öztürk dilekçesinde, eski ortağı Fırat Muşlu ve kendisini darp eden koruma Cem Özmüş ile diğer kişi hakkında şikayetçi oldu. Lapseki Cumhuriyet Savcılığı bunun üzerine bir soruşturma başlattı. Yapılan soruşturma sonucunda Fırat Muşlu’nun 5 Mart 2021 tarihinde
Sinop İcra Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşması için bulunduğu, aynı gün Cem Özmüş’ü Çanakkale’de yapılacak olan ihale için telefon ile yönlendirdiği HTS kayıtlarında ortaya çıktı. Öte yandan yapılan araştırmada, Cem Özmüş’ün Fırat Muşlu ile yargılandığı Fehmi Öztürkü darp suçu davasına gitmeyip, ihale katılımcılarına gözdağı vererek katılmalarının engellediği ve ihaleye fesat karıştırıp, ikinci ihalede oteli yarı fiyatı düşürmeye çalıştığının tespit edildi.

Günün Videosu
İzmir’in Karabağlar ilçesinde ihbara giden polis ekiplerinin kullandığı araç ile bir otomobilin çarpıştığı kazada 1 polis şehit oldu, 1’i polis 4 kişi ise yaralandı. Feci kaza anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.