Yaşam |

Fatsa'nın tabiat harikası gölü turizme açılıyor

Ordu'nun Fatsa ilçesinde ki tabiat harikası olan Gaga Gölü, yapılacak çalışmaların ardından turizm merkezi haline getirilecek. Doğal güzelliğiyle dikkat çeken göl, yapılacak çalışmaların ardından yerli ve yabancı turistlerin keyifle vakit geçireceği önemli turizm merkezlerinden biri olacak.

Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğal turizm mekanlarından birisi olan Gaga Gölü, yapılacak çalışmaların ardından önemli turizm merkezi haline gelecek. Sefaköy Mahallesi'nde bulunan ve ve denize en yakın göl olarak bilinen Gaga Gölü, heyelan sonucu oluşan bir tabiat harikası olarak dikkat çekiyor.

''YENİLEME ÇALIŞMALARIYLA BİRLİKTE ÖNEMLİ TURİZM MERKEZİ OLACAK''

Yürütülen proje kapsamında Fatsa’nın önemli önemli turizm destinasyonlarından birisi olacak Gaga Gölü’nün sosyal donatı alanları ile güzellikleri ortaya çıkarılarak, vatandaşların güzel zaman geçirebileceği alana dönüştürülecek. Birinci ve üçüncü derece doğal sit alanı olarak koruma altında bulunan Gaga Gölü yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla önemli turizm merkezlerinden birisi olacak.

AHŞAP KAMELYALAR, YÜRÜYÜŞ YOLU, DİNLENME ALANLARI OLACAK

Göl kıyısı çevresinde doğal sit alanı mevzuatına uygun olarak doğaya ve çevreye zarar vermeden ahşap kamelyalar, yürüyüş yolu, dinlenme alanları, büfe, otopark, su yüzeyinde sazlıkların altında yaşamlarını sürdüren balık yuvalarına zarar vermeden ahşap kaplama yüzen iskele olacak.

BÖLGE TURİZMİNİ CANLADIRACAK

Fatsa Belediye Başkan Vekili Muharrem Okyay Sarıhan, bölge turizmini canlandıracak Gaga Gölü projesinin yapımı için gerekli izinlerin alınmasında girişimlerde bulunan Ordu Valisi Tuncay Sonel’e, projenin hızlı bir şekilde tamamlanması için önemli görüşmeler gerçekleştirerek projeyi bizzat takip eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler'e teşekkür etti.

İNCELEMELERDE BULUNULDU

Öte yandan tabiat varlıkları komisyonundan oluşan ekip, Gaga Gölü’nde yapılacak projesi için alanda incelemelerde bulundu.

İHA