Magazin |

Fatma Girik'in ailesi cenazeye çelenk yerine sokak hayvanları için mama gönderilmesini rica etti

Koronavirüse bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle Pazartesi günü tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik, vasiyeti üzerine yıllardır yaşadığı Bodrum’da, hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanına defnedilecek. Naaşı, defnedilmek üzere Bodrum’a getirilen Fatma Girik'in ailesi sevenlerinden bir ricada bulundu. İşte detaylar...

Kariyer hayatı boyunca çok sayıda yapımda rol alan, Yeşilçam’ın usta ismi Fatma Girik, 24 Ocak Pazartesi günü İstanbul’da tedavi gördüğü Liv Hospital Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.
79 yaşında hayata veda eden Girik için bugün İstanbul’da bir dizi tören düzenlendi.

 
Usta sanatçı için ilk tören, 1989 ile 1994 yılları arasında belediye başkanlığını yürüttüğü Şişli Belediyesi’nde gerçekleştirildi. Cemal Reşit Bey Konser Salonu’nda düzenlenen anma töreninin ardından, Teşvikiye Camii’nde öğle namazı kılındı. Girik’in naaşı, defnedilmek üzere Bodrum’a getirildi.

VASİYETİ ÜZERİNE BODRUM'DA MEMDUH ÜN'ÜN YANINA DEFNEDİLECEK

Usta oyuncunun vasiyeti, uzun süredir yaşadığı Bodrum’un Torba ilçesinde, 56 yıllık hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanına defnedilmekti. Vasiyeti üzerine, 28 Ocak Cuma günü, Bodrum Merkez Adliye Camii’nde kılınacak cuma namazının ardından Torba Mezarlığı’na defnedilecek.

Fatma Girik’in vefat haberinin ardından Bodrum, günlerdir usta oyuncuya vedaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Torba Mahallesi sakinleri uzun yıllardır komşuluk yaptıkları Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden Fatma Girik’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, belediye ekipleri mezarlık ve çevresindeki işlemlerini tamamladı.


AİLESİNİN İSTEĞİ ÇELENK YERİNE SOKAK HAYVANLARI İÇİN MAMA GÖNDERİLMESİ

Cenaze programının detaylarına ilişkin açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, aile üyelerinin törene çelenk, çiçek gönderilmesi yerine Bodrum hayvan bakımevleri ve sokak hayvanları için mama gönderilmesini rica ettiğini açıkladı.

Fatma Girik'in ailesi cenazeye çelenk yerine sokak hayvanları için mama gönderilmesini rica etti


Usta oyuncunun vefatına ilişkin duygu ve düşüncelerini de paylaşan Aras, “Sadece sanat dünyasının değil; aynı zamanda siyaset dünyasının da önemli isimlerindendi Fatma Girik. Bodrumluların komşusu, önemli bir değeriydi. Bugün evi sessizliğe büründü; komşuları, hepimiz çok üzgünüz. Ona layık bir veda töreni hazırlayacağız, çok sevdiği eşi Memduh Ün’ün yanında huzur ve rahmetle yatması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.