Spor

Fatih Terim: "Karamsarlığa gerek yok, takımımızın başındayız. Altından kalkmasını biliriz"

Fatih Terim: "Biz Galatasaray takımıyız. Altından kalkmasını biliriz. Eski günlerimize döneceğimiz kesin. Sadece, başka puanlarda olabilirdik değiliz. Karamsarlığa gerek yok. Takımımızın başındayız. Görecekler ki müthiş bir G.Saray takımı olacak. O kadar çok gördük ki biz bunları, o kadar kritik zamanlarda. Bunların üstesinden geliriz."

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Galatasaray, Kayserispor deplasmanında 3-0 mağlup oldu. Rakibini iç sahada en son 45 yıl önce yenebilen Kayseri ekibi, tarihi bir galibiyet yaşadı. Galatasaray ise son 2 maçında gol dahi atamadan mağlup olurken, son 4 lig maçında 10 puan kaybetti.

Kaptan Fernando Muslera, maçın ardından yayıncı kuruluşa "Bir bahane bulmak doğru değil. Aramıza yeni katılan çok isim var. Bundan önce de lige böyle kötü başlangıçlar yapmıştık. Ama biz G.Saray'ız, daha yolun çok başındayız. Bunu da aşacağız" açıklaması yaptı.

beIN Sports yorumcusu Volkan Demirel ise Muslera'ya katılmıyor: "Muslera'yı severim. Çok da takdir ettiğim bir kalecidir. Ama söylediklerine katılmıyorum. Muslera, 'daha önce buralardan geri döndük' dedi ama o kadrolar güçlü kadrolardı. Ben G.Saray'ın buradan şampiyonluk yarışına geri dönebileceğini düşünmüyorum. Şanssızlıklar falan yakasında değil, G.Saray iyi futbol oynamıyor."

FATİH TERİM: KARAMSARLIĞA GEREK YOK

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ise maçın ardından şunları söyledi:

"Futbolun içinde bunlar var. Sezon başında olması ileride olmasından -hoşlanmamamıza rağmen- iyidir. Biz Galatasaray takımıyız. Altından kalkmasını biliriz. Eski günlerimize döneceğimiz kesin. Sadece, başka puanlarda olabilirdik değiliz. 19 şut çekip 2 isabet bulursak, pozisyon yokken gol yiyorsak böyle olur. Bunların hepsini bir tarafa koyacak. Çok çabuk ayağa kalkabilecek tecrübeye ve G.Saraylılığa sahibiz."

"Karamsarlığa gerek yok. Takımımızın başındayız. Görecekler ki müthiş bir G.Saray takımı olacak. Kim mücadele eder, kim etmez, biz kimin yüreğinde ne var biliriz. O kadar çok gördük ki biz bunları, o kadar kritik zamanlarda. Bunların üstesinden geliriz. Bazı oyuncuların Galatasaray adına ne kadar önemli olduğu, bazılarınınsa şansı kullanamadığı ortaya çıktı. Burada bir sorumlu varsa kim olduğu bellidir. Ben de telafi edeceğimizi söylüyorum. Ayağa kalkmasını biliriz."