Spor |

Fatih Terim: Yaptığım değişiklikler isabetli oldu

Yeni Malatyaspor'u 89'da Ryan Babel'in attığı golle 1-0 mağlup edip zirve mücadelesinde kritik bir virajı dönen Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, maçın ardından oyuna yaptığı müdahalelerin doğru olduğunu ve galibiyeti getirdiğini söyledi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 89. dakika golüyle galip geldikleri Yeni Malatyaspor deplasmanının ardından düzenlenen basın toplantısında, oyuna yaptığı müdahalelerin ve oyuncu değişikliklerinin ne kadar doğru olduğunu anlattı. Terim, "Set oyununu oynayan oyuncularımızı değiştirdik, rakibin arkasında duran oyuncularımızla devam edelim dedik, bence doğru oldu. Her saniye oyunun gidişatına, performansına göre hamle mecburiyetinde kalıyoruz, yaptığımız hamleler de doğru oldu" dedi.

Sahanın dışardan yeşil göründüğünü ama içerden çok sorunlu olduğunu gördüklerini ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, "Açıkçası bu sahada oynamak çok kolay değildi. Top kontrolün 2’de 3’de anca yapıldığı bir ortamda ısrarla bizde oyuna hakim olmak için didindik. Bu bizim oyun kültürümüz, bunu da geliştirmek en büyük dileğim. Her günde geliştiğini görüyorum. Buna rağmen Yeni Malatyaspor’a pek pozisyon vermedik, hatta hiç pozisyon vermedik desek belki yeridir” diye konuştu.

Terim, şunları söyledi: “Son kontrolleri iyi yapabilsek, özellikle son vuruşları, final olan yerlerdeki pas tercihleri artı şutları veya kale ile ilgili topları atabilsek öne geçebilirdik ki biz öne geçince de çok değişik bir oyun oynama ihtimali yüzde yüz. Rakip fizik olarak da çok üstün, iyi mücadele eden bir Yeni Malatyaspor var. Hamza hocayı ve talebelerini tebrik ediyorum, büyük mücadele örneği gösterdiler. Bazen bizim kupada yediğimiz golü, onlar ligde yiyebiliyorlar, enteresan işler oluyor. Set oyununu oynayan oyuncularımızı değiştirdik, rakibin arkasında duran oyuncularımızla devam edelim dedik, bence doğru oldu. Her saniye oyunun gidişatına, performansına göre hamle mecburiyetinde kalıyoruz, yaptığımız hamleler de doğru oldu. 3 puan çok önemliydi, devreyi kapatırken, gerçi herhangi bir izin yok ama devam edeceğiz. Malatya gibi önemli bir deplasmanda 3 puanla dönmek hakikaten bizim için sevindirici. Oyuncularımızı kutluyorum. Yeni Malatyaspor’u da tebrik ediyorum”