Spor

Fatih Terim: "G.Saray taraftarı, 'Hocanın bir bildiği var' demelidir. Eskiden öyle denirdi"

Fatih Terim: "Bizim kazandığımız tarihi zaferlerin içerisinde Ali Sami Yen Stadı'nda taraftarlar bütünleşirdi. Önce o ıslık geldi ama akabinde sağduyulu taraftarların, Galatasaraylılığa yakışan bir tavır içerisinde takımlarına destek olduklarını gördük. Galatasaray taraftarı, 'Hocanın bir bildiği var' demelidir. Eskiden öyle denirdi."

Galatasaray ligdeki 4 maçlık kötü gidişata Göztepe galibiyetiyle dur dedi. Sarı-Kırmızılılar, ilk yarısını 0-1 geride kapattığı maçtan 2-1 galip ayrılmayı bildi. Teknik direktör Fatih Terim, maçın basın toplantısında, özellikle sosyal medyada yapılan kadro eleştirileri için "G.Saray taraftarı, 'Hocanın bir bildiği var' demelidir. Eskiden öyle denirdi" dedi.

Takım ile taraftarın bütünleştiğini belirten Terim, şunları söyledi: "Bizim kazandığımız tarihi zaferlerin içerisinde Ali Sami Yen Stadı'nda taraftarlar bütünleşirdi. Önce o ıslık geldi ama akabinde sağduyulu taraftarların, Galatasaraylılığa yakışan bir tavır içerisinde takımlarına destek olduklarını gördük. Ali Sami Yen'de bizim en büyük gücümüz onlardı. Tarih boyunca tüm başarılarda beraberdik. Bugün de o ani reaksiyondan sonra, Galatasaray takımıyla tribündeki taraftarın birleşmesinden ortaya çok güzel bir oyun ve galibiyet çıktı."

"BİZİM TEK DAYANAĞIMIZ TARAFTARIMIZ"

"Ümit ederim, bu beraberlikle yeni zaferler elde etmeye devam ederiz. Bugün bizim için ümit ederim ki yeni bir başlangıç olur. Biz geleceği olan bir takımız. Çoğumuz genciz. Bu demek değildir ki bu çocuklar tecrübe kazanıncaya kadar şampiyonluktan, kupadan vazgeçtik. Bu samimi sevginin, bu samimi birleşmenin önemini vurgulamaya çalışıyorum ben. Hiçbir Galatasaraylı oyuncu kaybetmek istemez. Hiçbirimiz istemeyiz. Bizim tek dayanağımız taraftarımız."

"Daha büyük bir grup, ıslıklamayacaksınız arkadaş dedi ve tüm stat birleşip oyuncuyu da ayağa kaldırdılar ve oyundan zevk aldılar. Biz her şey için savaşacağız, şampiyon olmak için uğraşacağız. Her zaman onlara ihtiyacımız var. Bizim kulüp kültürümüz, DNA'mız böyle. Galatasaray var oldukça da bu devam edecek. Yüzlerce maç söyleyebilirim, beraberce kazandığımız. Dışarıda da içeride de. Yakışan budur Galatasaray taraftarına. Kendilerine bugün için teşekkür ederim. Öbür türlüsü hoş durmuyor. Bizim gibi Avrupa şampiyonu olmuş, Türkiye'nin en çok şampiyonluğu kazanmış camiaya hiç yakışmıyor. Her şey yerli yerine oturdu diye düşünüyorum. Çok güzel tezahüratlar oldu. Bu da bizim takımımıza yansıdı. Bugünün en büyük kazançlarından biri de budur."

"BURADAN KAZANARAK ÇIKACAĞIMIZI SÖYLEDİK" 

"Devre arasında takıma ne söylediniz" sorusuna Fatih Terim, şu yanıtı verdi: "Ben özellikle gençlere risk almalarını, inisiyatif kullanmalarını, hata yapmaktan korkmamalarını söylüyorum. Arkadaşlarının protesto edildiğini görmek onları biraz şaşırtmıştı ama değişiklikleri yapıp nasıl oynayacağımızı söyledikten sonra, buradan kazanarak çıkacağımızı söyledik. Onlar da işi gördüler. Hakikaten ikinci yarı baktığımızda daha çok pozisyonumuz var, daha çok golümüz olabilir. İlk isabetli şut gol olmuştu Göztepe'nin. İyi ki oldu. Muslera kurtarsaydı kırmızı da görebilirdi. Bir de penaltı pozisyonu var ki, bazıları demek ki hem sahanın içinde göremiyor hem de VAR'da göremiyor. İkinci yarı, birinci yarıdan daha iyi oynadık. Çok pozisyon vermemiştik ama kendi hatamızdan ilk isabetli şut gol oldu. 2-1'den sonra iyi oyunumuz devam etti. Daha iyi oynayacağız, daha çok mücadele edeceğiz ama benim mutlu eden oyun içerisindeki pres ve baskı anlayışımız. Taraftarla ikisi birleşince goller de geldi. Birinci gol hatalı da olsa, ikinci gol, Morutan'ın golü çok şıktı."

 Feghouli'yi taktik nedeniyle çıkardığını belirten tecrübeli teknik adam, "Taktik olarak öyle bir şey düşündüm. Halil'in yerinde bir oynama yaptık, 18'in içerisinde etkin olalım diye Diagne'yi aldık oyuna. Diagne belki atmadı golü ama Diagne'ye olan konsantre diğerlerini rahatlattı. Bunu hep beraber oynayacağız. Bugün Taylan'ı soyundurmadık. Dinlendirdik. 2 kalecimiz var, 2 tane de 1997 ve 1999 koymak zorundayız. Kaldı 17. 25-26-27 kişilik kadrolarda perşembe-pazar oynadığınız zaman değişiklikler olacak. Galatasaray taraftarı, 'Hocanın bir bildiği var' demelidir. Eskiden öyle denirdi. Bazı oyuncuların çıkışı çok doğal, bazılarının kadroda olmayışı çok doğal" diyerek sözlerini noktaladı.