Spor |

Fatih Terim: Ben hep Galatasaraylı kaldım...

Galatasaray Tarihi ve Galatasaray Efsaneleri belgeselinin 13. bölümünün konuğu olan Fatih Terim, flaş açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Tarihi ve Galatasaray Efsaneleri belgeselinin 13. bölümünün konuğu olan Fatih Terim, flaş açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim, hep Galatasaraylı kaldım diyerek. Kendisine başka yerlerden teklifler gelmesine rağmen Galatasaray'da boş kağıda imza attığını söyledi.

TFF'nin Pembe Köşk binasında yapılan 2 saatlik belgesel çekiminde Fatih Terim'in konuşmalarından satırbaşları şöyle:

Geçmişte maddi durumlarının çok da iyi olmadığını belirten Terim, "Fakir bir çocuktum falan demeyeceğim. Öyle geçti benim çocukluğum ama ben çok mutlu bir çocuktum. Benim idol aramama da gerek yok babam benim için bu konuda çok önemli bir idoldür bir ayağı engelli olmasına rağmen.

Bana kattığı çok şey var. Hamuru doğru, iyi yoğurdu babam. O devirde bir ayağınız mağdur olacak ama ailenizi hiçbir akrabanıza muhtaç olmadan, her türlü işi deneyerek geçindireceksiniz... Çok büyük bir başarı bu." dedi.

EN BÜYÜK İDOLÜM BABAMDIR

Babasından bahseden Türkiye Futbol Direktörü Terim, "Ben babamı da hiç bu kadar anlatmadım hiçbir yerde. Böyle bir idealim olmuş olabilir. Onu mutlu etmek ve ailemi mutlu etmek sonra kız kardeşim sülalem, babam. Dolayısıyla belki de öyle için için o duyguyu yaşamışımdır." sözlerini kaydetti.

BOŞ KAĞIDA İMZA ATTIM

Galatasaray dönemini anlatan Fatih Terim, kendisine başka takımlardan 3 - 5 misli teklifler gelmesine rağmen Galatasaray'ı seçtiğini söylerek şu sözleri kaydetti:

''Ben hep Galatasaraylı kaldım. Ben Galatasaray’dan başka yerde oynamadım. Üç misli, beş misli falan teklif vardı ama ben hep boş kağıda imza attım.

74’te de, son transferimde bir hiddetle ve kararlılıkla girdim Hasnun Galip’teki meşhur masanın ucuna. Girdim, dedim ki “Allah aşkına bana bir lira verin ama imzamın karşılığındaki o duyguyu hiç yaşayamadım” dedim.

Alp Yalman bir sürprizle karşılaşmış gibi “Eski köye yeni adet getirme kaptan, rica ediyorum at hemen hiç öyle bir şey yok” dedi. Attık imzayı “Özür dileriz yanlış bir şey söyledik” dedik, çıktık.

Bir liramız kalmadı ki hiçbir zaman. Fazlasını alırdık. Bitti diyelim ama çok acil bir durumumuz var. Hemen bulur buluştururlar verirlerdi. Dolayısıyla aramızda bizim kağıdı veya kalemi gerektirecek bir güvensizlik söz konusu değildi.

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük oyuncularından biriyim. Ama oynadığım oyuncular çok büyük oyuncular. Bakıyorum bazen yetenek olarak tek tek belki hala o dönemkiler gibi gelmedi. Ama Milli Takım olarak hiçbir şey yapamadık.