Gündem |

Fatih Portakal'dan Ekrem İmamoğlu'na 'yemek' çıkışı: Bir belediye başkanı bunu nasıl düşünemez?

Gazeteci Fatih Portakal, İstanbul'da yaşanan kar felaketi sırasında İngiliz Büyükelçi ile üç saatlik bir görüşme yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. Youtube kanalından olayı yorumlayan Portakal, anormal bir günde yapılan görüşmenin hiç de normal olmadığına dikkat çekerek, "Şehir ve ekipleriniz kar altında mücadele ediyorken gitme hakkınız yok. O yemeği iptal edebilirdiniz. Bir belediye başkanı bunu nasıl düşünemez?" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kent genelinde kar kaosu yaşanırken, Sarıyer'de bir balıkçıda Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ile yemek yemişti. Büyükelçiyle yediği yemeğin, karla mücadele kadar önemli olduğunu söyleyen İmamoğlu, "Gizli bir yemek değildi. Yemeğin gündeme taşınmasını şaşkınlıkla takip ettim" demişti.

Eski Fox TV sunucusu Fatih Portakal bu gelişmeleri Youtube kanalında değerlendirdi. Yaşananlara ilk başta kendisinin de inanmadığını ifade eden Portakal, "O en yoğun günde böyle bir görüşme yapılamaması lazımdı. İmamoğlu'nun o gün açıklama yapması lazımdı. CHP'liler İmamoğlu'nu AK Parti'lilere karşı 'Yine yalan söylüyorsunuz' diyerek savundu. Ben normal karşılamıyorum. Anormal bir günden bahsediyoruz." dedi.

"EKİBİNİZ MÜCADELE EDERKEN YEMEĞE GİTME HAKKINIZ YOK"

İmamoğlu'nun açıklamayı tam iki gün sonra yapmak zorunda kaldığını söyleyen Fatih Portakal, "O gün İmamoğlu'nun o yemekte olmaması gerekiyordu. Bir saat dediler sonradan öğrendik ki üç saat sürmüş. Bunu yapamaz bir belediye başkanı. Şehir ve ekipleriniz kar altında mücadele ediyorken gitme hakkınız yok. O yemeği iptal edebilirdiniz. Bu fotoğraf karesinin de ortaya düşmesini sağlamazdınız. Ekibiniz karla mücadele ederken buna hakkınız yok. Bunun bir özrü de yok, gerekçe de uyduramazsınız. Bir belediye başkanı bunu nasıl düşünemez?" ifadelerini kullandı.