Gündem

Fatih Altaylı, Sabah yazarını hakaretlerle dövdü!

Sabah Gazetesi'nin aşı karşıtı yazarı Melih Altınok ile Habertürk yazarı Fatih Altaylı arasında kılıçlar çekildi. Altaylı kendisine "faşist" diyen Altınok'u bugünkü köşe yazısında adeta hakaretler ile dövdü! Melih Altınok'un Altaylı'nın ağır hakaretlerine ne yanıt vereceği ise merak konusu...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Aşı karşıtlığı ile bilinen Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok'un son makalesi Habertürk yazarı Fatih Altaylı'yı çileden çıkarttı!

Altınok son yazısında aşı seferberliği ve zorunlu PCR testi uygulamasını eleştirmiş, "Aşıların bulaşmayı engellemediğini üretici firmalar da söylediği halde 'Ben oldum siz de olacaksınız' diye kafa ütülüyor, hakaretler savuruyor, tehdit ediyorlar... Fatih Altaylı gibi, 'Ben enayi miyim, siz de enayi olacaksınız, adam olacaksınız' türünden samimi faşizan hüzünlerini dillendirenler hadi neyse de..." ifadelerini kullanmıştı.

AĞIR HAKARETLER...

Fatih Altaylı'nın bu sözlere yanıtı ise son derece sert oldu. Bugün kaleme aldığı "Ey hükümet bu hakaretler bana değil size" başlıklı yazısında isim vermeden Altınok'u hedef alan Habertürk yazarı, "Hükümetten aşı olmayanlara yönelik kısıtlamalar gelmeye başlayınca hükümet yanlısı medyanın “yalaka” ama aşı karşıtı taifesi saldıracak kişi buldu. O kişi bendeniz oluyorum." dedi.

Hükümetin aşı olmayanlara yönelik başlattığı kısıtlamaların suçlusu olarak kendisinin günah keçisi ilan edildiğini dile getiren Altaylı şu ifadeleri kullandı;

"Yahu bunlar kadar yavşak yaratık bulamazsınız emin olun.

Kararı alan ve uygulatacak olan hükümete gık demeye, eleştirmeye, yanlış yapıyorsunuz demeye bir tarafları yemediği için bana saldırıyorlar.

Aşı karşıtlarına “Aslında benim de yalakası olduğum ve beş para etmez biri olduğum halde bu sayede nemalandığım hükümetin aşı olmayanlara yönelik hiçbir tavrı olmayacaktı. Ama bu Fatih Altaylı var ya bu Fatih Altaylı tüm bu yasaklamalar ve önlemler onun yüzünden oldu. Hükümete kızmayın buna kızın.”

Aslında içlerinden geçen hükümete dönüp, “Kardeşim böyle yasak mı olur. Millete nasıl eziyet edersiniz. Bu faşist bir uygulamadır. Böyle faşist bir uygulamayı millete dayatamazsınız” demek ama yemiyor. O yüzden benim üzerimden hükümete sallıyorlar. Nasılsa hükümet yandaşı değilim, çok sıkışırlarsa "Bize bu pis muhalife söyledik" diyecekler. 

Çünkü adam değiller. Çünkü beş paralık adamlıkları, 3 paralık cesaretleri yok."

"HÜKÜMETE FAŞİST DİYORLAR"

Altınok'un aslında hükümete “faşist” dediğini belirten Altaylı "mektubun" ise kendisi aracılığıyla gönderildiğini dile getirdi.

Altaylı, Sabah yazarını ağır hakaretlerle hedef aldığı yazısına şöyle devam etti;

"Ulan utanmaz arlanmaz korkaklar. Ben bundan şikayetçi olur muyum zannediyorsunuz. Tam aksine hoşuma gider.

Sizi hiç ama hiç takmayanlar benim bilime dayanarak yaptığım önerileri ciddiye alıyorlar demek. Ulan salaklar. Mahallenizde bile kıymeti harbiyeniz yok. Tü sizin kalıbınıza…"