Faroe Adaları Teknik Direktörü Hakan Ericson Türkiye galibiyetini değerlendirdi: Çok daha iyi oynadık...

UEFA Uluslar Ligi'nde Türkiye, Faroe Adaları deplasmanına konuk oldu. Milliler, mücadeleden 2-1'lik mağlubiyetle ayrıldı. Karşılaşma sonunda Faroe Adaları Teknik Direktörü Hakan Ericson, maçı değerlendirdi. İşte o sözler...

UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup son maçında sahasında Türkiye'yi 2-1 mağlup eden Faroe Adaları'nın teknik direktörü Hakan Ericson, galibiyetten dolayı gururlu olduklarını söyledi.

''GALİBİYETTEN DOLAYI GURUR DUYUYORUZ''

Torsvollur Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ericson, "Sonuçtan çok mutluyuz. Türkiye çok iyi bir takım, bunu ilk oynadığımız maçta da görmüştük. Bu kez sahada çok daha rahattık ve kazandık, çok daha iyi oynadık. Türkiye'nin çok eksiği vardı. Bugün aldığımız galibiyetten gurur duyuyoruz. Danimarka ve İskoçya'ya karşı güzel oynamıştık, son anda galibiyeti kaçırmıştık ama bu sefer galibiyeti koruduk." ifadelerini kullandı.

''BÜYÜK TAKIMLARA KARŞI KAZANABİLECEĞİMİZİ GÖRDÜK''

Savunmada çok başarılı olduklarının altını çizen Ericson, "Bu maça çok iyi hazırlandık. Türkiye galibiyetiyle büyük takımlara karşı kazanabileceğimizi de gördük. Bu bizi çok mutlu etti. Türkiye'nin hem sakatlıkları vardı hem de buradaki şartlar onları zorlamış olabilir. Türkiye B Ligi'ne çıkmıştı, bu da onları etkileyebilir. Defanstaki eksiklerini de biliyorduk, ona göre hazırlandık. Türkiye'nin eksikliği ve bizim motivasyonuz birleşince sonuç böyle oldu." diye konuştu.

 

Faroe Adaları Teknik Direktörü Hakan Ericson Türkiye galibiyetini değerlendirdi: Çok daha iyi oynadık... ile ilgili etiketler Türkiye A milli futbol takımı faroe adaları uefa uluslar ligi Grup maçı Hakan Ericson