Gündem |

FAHRETTİN ALTUN'DAN DİLİPAK'A ÇOK SERT MESAJ

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın AK Parti'li kadınlara yönelik iğrenç sözlerine İletişim Başkanı Fahrettin Altun kayıtsız kalmadı! Altun'un sert tepki gösterdiği Dilipak'tan ise bu sözlere karşı yeni bir "meydan okuma" geldi...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

İstanbul Sözleşmesi'ni destekleyen AK Parti'li kadınlara "fahişe" diyen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak ve kurumu, yayınladıkları yazı ve paylaştıkları mesajlarla, kamuoyuna bu büyük edepsizliğin arkasında durduklarını gösterdi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam ise AK Parti'li kadınların hukukunu korumanın boyunlarının borcu olduğunu belirtirken, bu ifadelerle ilgili yargı süreci başlatacaklarını duyurdu.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞINDAN NET MESAJ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Abdurrahman Dilipak'ı ve Yeni Akit'i isim vermeden eleştirdiği mesajında, "Mücadelemizin merkezinde, ifade özgürlüğünün teminat altına alınması, fikirlerin özgürce dolaşımda olduğu adil bir kamusal alanın inşası vardır. Buna mukabil hiç kimsenin iğrenç hakaretlerini ifade özgürlüğü diye pazarlamasına sessiz kalmayız. Hakkımızı hep aradık. Yine ararız!" ifadelerini kullandı.

Ancak bu eleştirilere kulak asmayan ve kadınlara yönelik ahlaksızca sözlerinden geri adım atmayan Dilipak, bu mesajdan kısa süre sonra adeta meydan okurcasına yeni bir tweet paylaştı.

Sosyal medya hesabı üzerinden, Yeni Akit yazı işleri müdürü Ali Karahasanoğlu'nun kendisini savunduğu ve "fahişe" sözünü "eleştiri" sınırlarında kabul eden köşe yazısını retweet etti.

Abdurrahman Dilipak ayrıca söz konusu paylaşımına, "Birileri balık hafızalı mı, ya da akılları yeni mi başlarına geliyor. Ali İhsan Karahasanoğlu gündemi dünden bugüne özetledi." notunu düştü.