Gündem |

Fahrettin Altun: Örgütlü ahlaksızlığa tepkisiz kalanları görmezden gelemeyiz!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile eşi Esra Albayrak hakkında sosyal medyada yapılan çirkin saldırıya İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan kınama geldi. Twitter hesabından bir dizi açıklamada bulunan Altun, "Vicdan ve ahlaktan yoksun bu arsızlığın manevi, kültürel ve toplumsal değerlerimiz içerisinde asla yeri yoktur. Bu örgütlü ahlaksızlığa karşı tepkisiz kalanların riyakarlığını da görmezden gelemeyiz." ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın dördüncü kez baba olmasının ardından yapılan çirkin yoruma İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan sert bir tepki geldi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Albayrak Ailesi'ni tebrik eden Altun, güzel habere gelen ahlaksız yorum ile ilgili  "Bu güzel haber karşısında bile, insanlıktan nasibini almamış bir güruh, anneliğin kutsiyetini ve çocukluğun masumiyetini hiçe sayarak organize bir saldırı ve hakaret furyası başlattı. Bu tavrı esefle kınıyor, şiddetle lanetliyorum." ifadelerini kullandı.

 Altun, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

"Vicdan ve ahlaktan yoksun bu arsızlığın manevi, kültürel ve toplumsal değerlerimiz içerisinde asla yeri yoktur. Bu örgütlü ahlaksızlığa karşı tepkisiz kalanların riyakarlığını da görmezden gelemeyiz.

İkiyüzlülüğü ve ahlaksızlığı zihniyetlerinin bir parçası haline getirenlere karşı biz hakikatin ve ahlakın tarafı olmayı sürdüreceğiz. Kimse hakarete uğramasın, kimsenin izzeti hedef alınmasın diye daha çok mücadele edeceğiz."