Gündem |

'F-16 pilotuna 'Boğaziçi Köprüsü'nü vur' emri verildi'

Emekli Amiral Semih Çetin, darbe girişiminde bulunan FETÖ'cülerin Boğaziçi Köprüsü'nü bombalama talimatı verdiğini iddia etti.

Balyoz davasından yargılanan Emekli Amiral Semih Çetin, CNNTürk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Çetin programda, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili dikkat çeken bir iddiayı paylaştı.

"FETÖ'cülerin sözde darbe konseyi, 'Yurtta Sulh'ta yer alan isimler açıklanmadan darbe girişimi bitti sayılmaz. İnsanlar ancak o zaman evine dönebilir" diyen Çetin, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Yurtta Sulh konseyinde sivillerin de olduğunu söyleyen Çetin, "Geçmişte bakanlık yapmış bir isim de çıkarsa şaşırmayın" dedi.

TSK'nın Fethullah Gülen'in silahlı kuvvetleri olmadığını söyleyen Çetin, "Bize kumpas kuranları eli kelepçeli görmeyi çok istedim ama hevesim kursağımda kaldı. Şehitlerimiz var" dedi.

"BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ'NÜ VURUN"

"Kim ne söylerse söylesin, TSK'nın komuta kademesi bu darbe girişiminde başarısız olmuştur, ihmal vardır" diyen Çetin, 15 Temmuz gecesi İstanbul semalarında uçan ve FETÖ'cülerin elinde bulunan F-16'ların pilotlarına, "Boğaziçi Köprüsü'nü vurun" emri verildiğini iddia etti. Çetin bu emri alan askerin, uçağındaki mühimmatı Alibeyköy Barajı'na bıraktığını ileri sürdü.