Magazin

Ezhel'in ardıdan ünlü rapçi Khontkar da tutuklandı!

Şarkılarında uyuşturucuya özendirdiği gerekçesiyle geçtiğimiz hafta tutuklanarak cezaevine gönderilen rapçi Ezhel'den sonra dün de Khontkar adıyla tanınan Onur Dinç İzmir'de tutuklandı. Khontkar ile birlikte gözaltına alınan Young Bego ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir'de yaşayan rap müzik şarkıcıları 'Khontkar' ve 'Young Bego'nun adreslerine, şarkılarında uyuşturucu madde kullanımını özendirici sözlere ve görüntülere yer verdikleri gerekçesiyle geçen çarşamba günü operasyon düzenledi.

 'Khontkar' adıyla bilinen Onur Dinç'in Konak'taki evinde yapılan aramalarda, içime ve satışa hazır hale getirilmiş alüminyum jelatin içerisinde 10 küçük paket esrar, 1 uyuşturucu madde içiminde kullanılan aparat, 2 uyuşturucu madde öğütücü ele geçirildi. Onur Dinç ile beraber, evde bulunan arkadaşları M. D. ve A. Ö. de gözaltına alındı.

YOUNG BEGO SERBEST BIRAKILDI

'Young Bego' takma adını kullanan U.B.'nin de Balçova'daki adresine yapılan operasyonda da 1 uyuşturucu kullanımına yarayan aparat, 2 uyuşturucu madde öğütücü ve bu düzenek içerisinde kırıntı halinde esrar ele geçirildi. U.B. ile aynı evde bulunan B.Ç. de gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanıp adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden, 'Young Bego' adıyla bilinen U.B. ile birlikte B.Ç., M.D. ve A.Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

MÜCADELE SÜRECEK!

'Khontkar' adını kullanan Onur Dinç ise 'uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme ve bu nitelikle yayın yapma', 'kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alma ve bulundurma' suçlarından tutuklandı.

Emniyet yetkilileri, uyuşturucu kullanımını özendiren her türlü yayına karşı mücadelenin süreceğini belirtti.