Dünya

Evli danışmanıyla öpüşürken yakalanan bakanın savunması pes dedirtti

Evli danışmanı ile öpüşürken fotoğrafı yayınlanan İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock skandalla ilgili ilk kez konuştu. Ancak Bakan Hancock'un özrü de skandal niteliğinde oldu.

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock'un evli danışmanı Gina Coladangelo ile öpüşme fotoğrafları gündeme bomba gibi düşmüştü. The Sun'ın geçen ay bakanlıkta çekildiğini belirttiği fotoğrafta Bakan Hancock, danışmanıyla öpüşürken görülüyordu. Skandalla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı'nın özrü de duyanları şaşkına çevirdi.

Hancock, "Bu durumda sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiğimi kabul ediyorum. İnsanları hayal kırıklığına uğrattım ve üzgünüm. Ülkeyi pandemiden çıkarmak için konsantrasyonumu bozmadım ve bu kişisel meselede ailemin mahremiyetine saygı gösterilirse minnettar olacağım." dedi.

Olayın ardından muhalefet İşçi Partisi'nin istifasını istediği Matt Hancock 15 yıldır Martha Hancock ile evli ve 3 çocuğu bulunuyor. Sağlık Bakanı'nın öpüşürken fotoğraflandığı danışmanı Gina Coladangelo'nun da evli olduğu belirtildi.