Yaşam

Evlenmemek için intihar etti: Bir beni sığdıramadılar o eve

Iğdır'da ailesi tarafından evlendirilmek istenen genç kız İstanbul'a kaçtı. Sisnir krizi geçiren kız Şişli’de üst geçitten atlayarak intihar girişiminde bulundu. Genç kızın atlamadan önce, "Bi beni sığdıramadılar o eve" dediği öğrenildi.

Ailesi tarafından evlendirilmek istenen 22 yaşındaki Elif adlı genç kız, Iğdır’daki ailesinden kaçarak İstanbul’a geldi. Geceyi arkadaşlarıyla birlikte Maçka Parkı’nda geçiren genç kız, sabah sinir krizi geçirerek arkadaşlarının gözü önünde Şişli'deki Taşkışla Caddesi üzerinde üst geçitten aşağı atladı.

Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine hemen polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalenin ardından genç kız ambulansla Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı kızın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

“23 KARDEŞİM VAR, BİR TEK BENİ SIĞDIRAMADILAR O EVE”

Kızın arkadaşı Berk Göçer, “Ailevi sıkıntıları vardı. Iğdır’da şu an ailesi. Ailesiyle görüşmek istiyordu. Atlatmadan önce bana dediği şu, '23 tane kardeşim var, bir tek beni sığdıramadılar o eve'” dedi.

Göçer, “İntihar girişimi öncesinde de bana, 'Zaten ben artık burada yaşamak istemiyorum, benim bir vasfım yok, ümidim yok. Gelecekle ilgili bir planım yok' dedi. Sağlık durumu da şu an nabzı yerindeydi giderken ama vücudunda neler var bilmiyorum. Çünkü 4 buçuk metreden kafa üstü düştü yere. Ben de o anı gördüm. Oradan kolunu attı ve çıkacak sandım. Ama bir anda kafa üstü çakıldı yere” diye konuştu.

İHA

Sitene Ekle