Gündem

Evlat nöbetine ziyaret! Erdoğan: Annelerin bedduası onları vuracak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'da evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti. Burada anneleri dinleyen Erdoğan daha sonra kısa bir konuşma yaptı. Erdoğan, "Kandil'dekilerin evlat diye bir sorunu yok. Ben inanıyorum ki Diyarbakır annelerinin bedduası bunları vuracaktır hiç endişeniz olmasın" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan anneleri ziyaret etti. Erdoğan, "Biz bu işi asla bırakmadık, bırakmayacağız. Bizim de evlatlarımız var, torunlarımız var. Sizlerin acısı bizim acımızdır" dedi.

Erdoğan, şu açıklamayı yaptı:

“Hacire Akar ile başlayan bu süreç bugüne kadar çoğalıp devam etti. Daha da artacağına inanıyoruz. Diyarbakır anneleri ile Şırnak anneleri bütünleşti, Van anneleri bütünleşti. Bütün bunlar artarak devam ediyor. Bu PKK’nın, HDP’nin evlat diye bir derdi yok. Diyarbakır annelerinin bedduası onları vuracaktır. Hiç endişeniz olmasın. Biz bu işin takibindeyiz. Hiçbir zaman takibi bırakmayacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretten önce Genişletilmiş İl Danışma Toplantısında yaptığı açıklamada, "Diyarbakır anneleri, açtıkları bayrakla hem korku duvarlarını yıktılar hem de bölücü örgüt ve siyasi uzantılarının kalleş yüzünü deşifre ettiler" ifadelerini kullanmıştı.

674 GÜNDÜR NÖBETTELER

Evlatları, terör örgütü PKK'ya katılmaları için HDP tarafından kaçırılan aileler, Diyarbakır HDP İl Binası önünde başlattıkları eyleme 674 gündür devam ediyor.