Gündem

Eurovision hayranlarını heyecanlandıran açıklama: Bağlantıya geçildi! 'Kim katılsın?' yarışı yapıldı!

TRT'nin 'puanlama sistemi değişmeden katılmayacağın' kararının ardından TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'den Eurovision hayranlarını sevindirecek bir açıklama geldi. Eren, Türkiye'nin uzun bir aradan sonra Eurovision'la tekrar bağlantıya geçtiğini belirtti.

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, Eurovision hayranlarını sevindirecek açıklamalarda bulundu.

"KARARIMIZ DEVAM EDİYOR AMA EUROVISION'LA DA GÖRÜŞÜYORUZ"

Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu'na konuşan Eren, TRT'nin "puanlama sistemi değişmeden katılmayacağız" kararına halen sadık olduğunu belirterek, "Yönetim kurulumuz da hâlâ aynı kararda devam ediyor, ama bu arada Eurovision'la da görüşüyoruz" açıklamasında bulunarak, yetkililerin uzun bir aradan sonra tekrar bağlantıya geçtiğinin haberini verdi.

GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Milliyet'te yer alan habere göre; Avrupa Yayın Birliği'nin yeni Başdanışmanı Martin Österdahl'dan bahseden Eren, "Eurovision'un başına Kuzey Avrupa'dan çok iyi biri geldi. Bence bu sene çok başarılıydı. Uzun zaman sonra güzel bir yarışma yaptılar. Yeni gelenle bizim arkadaşlar görüşmeye başladı. Ne olur bilemem" dedi.

Türkiye, 1975'teki ilk çıkışından bu yana Eurovision'a 34 kez katıldı. 2012 yılında Can Bonomo'nun "Love Me Back" şarkısıyla son kez yarışmaya katılan Türkiye, 2013 yılında puanlama sistemiyle ilgili haksızlıklar nedeniyle Eurovision'dan çekilmişti. Türkiye, Sertab Erener'in "Everyway That I Can" şarkısıyla 2003 yılında yarışmayı kazanmıştı

'KİM KATILSIN?' TARTIŞMALARI BAŞLADI

Türkiye'nin Eurovision'la bağlantıya geçip tekrar katılması gündeme gelince sosyal medyada 'Türkiye'yi kim temsil etsin?' tartışmaları başladı. Kadın mı katılmalı erkek mi? sorularının ardından kullanıcılar en çok Edis, Oğuzhan Koç, Buray ve Aleyna Tilki'nin Türkiye'yi temsil etmesini istediğini belirtti. 

Günün Videosu
Muğla'nın Milas ilçesinde dün akşam başlayan ve Bodrum'a da sıçrayan yangın etkisini hala sürdürüyor. Yangın Bodrum'da 3 mahalleye ulaşırken Aşağı Mazı Mahallesi'nde vatandaşlar Sahil Güvenlik botları ve özel tur tekneleriyle bölgeden tahliye edildi. Öte yandan Bodrum'un Umurça ve Kumbahçe mahalleleri ile İçmeler yolu güzergahındaki makilik ve ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.