Gündem

Eski Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut'un babası koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan tedbirleri eleştirdiği için görevden uzaklaştırılan Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut'un koronavirüs tedavisi gören babası Muammer Akbulut, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Akbulut'un cenazesi Bursa'nın İnegöl ilçesinde defnedildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yasakların hukuka aykırı, aşıların ise sağlığa zararlı olduğunu öne sürerek soruşturma açtığını duyuran Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut görevinden uzaklaştırılmıştı.

28 DAKİKALIK BİR VİDEO YAYINLAMIŞTI

Youtube üzerinden 28 dakikalık bir video yayınlayan ve Esenlik Bildirisi'yle pandemi tedbirlerini eleştiren Eyüp Akbulut, çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, Akbulut'un geçici olarak görevden uzaklaştırıldığını duyurmuştu.

BABASI KORONAVİRÜS NEDENİYLE VEFAT ETTİ

Savcının babası Muammer Akbulut, korona tedavisi gördüğü Bursa Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Akbulut'un cenazesi, Turgutalp mahallesi Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Mahmudiye mahallesi Mezarlığı'nda defnedildi.