Gündem

Eski Turizm ve Devlet Bakanı Güldal Akşit vefat etti

Bir süredir koronavirüs tedavisi gören eski Turizm ve Devlet Bakanı, AK Parti danışmanı Güldal Akşit vefat etti. Akşit'in vefatını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu. Bakan Soylu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Güldal ablamıza Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.

AK Partili eski bakan Güldal Akşit tedavi gördüğü Ankara'daki hastanede hayatını kaybetti. Bir süredir koronavirüs tedavisi gören Akşit'in vefatı sevenlerini yasa boğdu.

BAKAN SOYLU DUYURDU

İçişleri Bakanı Soylu, Eski Turizm Bakanı, AK Parti Danışmanı Güldal Akşit'in hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Soylu, "Bakanımız, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız, yol arkadaşımız, dava ve çalışma arkadaşımız Güldal Akşit ablamızın Hakk’ın rahmetine kavuştuğunu öğrendik. Güldal ablamıza Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

GÜLDAL AKŞİT KİMDİR?

Güldal Akşit 23 Ocak 1960'da Malatya, Türkiye'de dünyaya geldi. 3 Aralık 2021 tarihinde hayatını kaybetti. Türk siyasetçi, eski TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı. Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

Serbest avukat olarak çalışma hayatına başladı. Polisan Holding AŞ'de Başhukuk Müşavirliği görevini yürüttü. Malatya Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet ve Malatya Platformu üyeliklerinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

22. Dönem İstanbul Milletvekili. 58. Hükümet'te Turizm Bakanı, 59. Hükümet'te Turizm Bakanı ve Devlet Bakanı olarak görev yaptı. Eski İçişleri Bakanlığı müsteşarı ve milletvekili Galip Demirel'in kızıdır.