Dünya |

Eski polisin yaşadığı ev "dehşet evi" çıktı

El Salvador'da cinayetle suçlanan eski polisin evinin bahçesinden toplam 24 tane ceset çıktı. Polis ekipleri araştırmalarını sürdürürken, bahçeden 40'a yakın cesedin çıkarılması bekleniyor. Öte yandan, onlarca kişi kayıp olan yakınlarını bulabilme umuduyla evin etrafında bekliyor.

Orta Amerika ülkesi El Salvador'da 57 yaşındaki bir kadın ile kızını öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan eski polis memurunun evinin korku filmlerini aratmadığı ortaya çıktı. BBC'de yer alan habere göre, polis yetkilileri, 2005'te polis teşkilatından atılan Hugo Osorio Chavez'in (51), başkent San Salvador'un 78 kilometre kuzeybatısında yer alan evinin bahçesinde 10 ceset daha bulunduğunu belirterek eski polisin evinin bahçesinden toplam 24 cesedin çıkarıldığını bildirdi.

Bahçeden toplam 40'a yakın cesedin çıkarılacağının tahmin edildiğini kaydeden yetkililer, tüm cesetlerin çıkarılmasının bir ay kadar sürebileceğini ifade etti.

Chavez, nisanda 57 yaşındaki bir kadın ve onun 26 yaşındaki kızını öldürdüğü gerekçesiyle Chalchuapa kentinde gözaltına alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı. Chavez'e yardım ettiğinden şüphelenilen 10 kişi gözaltına alınmıştı.

Adli tıp görevlileri iskeletleri çıkarırken, kayıp yakınlarının cesetler arasında olabileceğini düşünen onlarca insan ise evin önünde toplanıyor.

Bölgeye giden kayıp yakınlarından biri olan Marleny Barrientos 2015 yılında kaybolan oğlunu arıyor. Çaresiz kadın 'Cesetlerin arasında bile olsa belki oğlumun yüzünü tanırım umuduyla buraya geldim.' diyerek durumun korkunçluğunu gözler önüne sermişti.