Gündem

Eski büyükelçi Yunus Güçel hayatını kaybetti

Lübnan ve Güney Kore’de büyükelçilik yapan, Kore Gazisi Emekli Tuğgeneral Yunus Güçel yaşamını yitirdi. Dışişleri Bakanlığı, eski büyükelçi Güçel için, sosyal medyada başsağlığı mesajı yayımladı.

Lübnan ve Güney Kore’de büyükelçilik yapan, Kore Gazisi Emekli Tuğgeneral Yunus Güçel yaşamını yitirdi.

Hakkari'de valilik görevi de üstlenen Yunus Güçel, ikamet ettiği İstanbul’da hayata gözlerini yumdu.

Yunus Güçel 1980-1982 yılında Hakkari’de vali olarak görev yaptı. Hakkarililer tarafından sevilen evli ve iki çocuk babası Güçel'in cenazesinin yarın İstanbul’da toprağa verileceği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı, eski büyükelçi Güçel için, sosyal medyada başsağlığı mesajı yayımladı.

Bakanlığın açıklamasında, "1982-1989 yılları arasında Bakanlığımızda görev yapan, Lübnan ve Güney Kore’de Büyükelçi unvanıyla Devletimizi temsil eden, Kore Gazisi Emekli Tuğgeneral, Camiamızın değerli mensubu Yunus GÜÇEL’i (1924, Sivrihisar) 22 Temmuz 2021 tarihinde kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Merhum Büyükelçimizin cenazesi 23 Temmuz 2021, Cuma günü saat 16.00’da İstanbul Üsküdar Selimiye Camii’nde düzenlenecek askeri tören ve cenaze namazını müteakip Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz." denildi.

 

Günün Videosu
TVNET'te yayınlanan İç Hatlar programında görünmez bir kaza yaşandı. Canlı yayında Moderatör Duygu Öztürk'ün önünde bulunan cam masa, bir anda kırılarak üzerinde bulunan içeceklerle birlikte yere düştü. Görünmez kazanın ardından Öztürk'ün ve stüdyoda bulunan konukların soğukkanlılığı dikkatlerden kaçmadı.