Koronavirüs

Eski Başbakan yoğun bakımda

Belçika eski Başbakanı, mevcut Dışişleri Bakanı Sophie Wilmes yoğun bakıma kaldırıldı. Ülkeyi hükümet krizi yaşandığı dönemde 1 yılı aşkın süre Başbakan olarak yöneten Wilmes, koronavirüs nedeniyle hastanede tedavi görüyordu.

Belçika’da 1 yıldan uzun süre hükümet kurulamadığı dönemde geçici olarak Başbakanlık görevini yürüten 45 yaşındaki Sophie Wilmes koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yoğun bakıma alındı.

Wilmes'in durumunun stabil, bilincinin açık olduğu ve çalışanlarıyla iletişim kurabildiği belirtildi.

Belçika’nın mevcut Başbakanı Alexander De Croo sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, mevcut Dışişleri Bakanı Wilmes’e geçmiş olsun dileğinde bulundu.

AİLE ORTAMINDA BULAŞTIĞINI DÜŞÜNÜLÜYOR

Wilmes, geçen hafta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve kendisini karantinaya aldığını açıklamıştı.

Wilmes o mesajında dışarda aldığı önlemlere bakıldığında virüsü aile ortamında kapmış olabileceğini belirtmişti.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.