Yaşam

Eşinin cinsel içerikli mesajlarını çeken kadına flaş karar!

Yargıtay'dan emsal niteliğinde bir karar verildi. Boşanma davası açan kadın, eşinin başka kadınlarla cinsel içerikli görüşme yaptığına dair ekran görüntülerini mahkemeye sunması üzerine tazminat talebi hukuka aykırı delil olduğu gerekçesiyle istinaf mahkemesi tarafından reddedildi.

Konya'da yaşayan bir kadın, "evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını" ileri sürerek eşinden boşanmak için dava açtı. Eşinin cep telefonundan başka kadınlarla yaptığı cinsel içerikli mesajları ekran görüntüsü alan kadın, görüntüleri dosyaya delil olarak sundu.

KADINA MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT ÖDENMESİNE KARAR VERİLDİ

Davaya bakan mahkeme, boşanmaya sebebiyet veren olaylarda, "cinsel yönden güven sarsıcı davranışlarda bulunan erkeğin tam kusurlu olduğu" sonucuna ulaştı, tarafların boşanmalarına, davacı kadına maddi ve manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

Yerel mahkeme kararı, boşanma dışındaki hükümler yönünden istinaf mahkemesine taşındı.

Bunun üzerine Konya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Hukuk Dairesi, erkeğe yüklenen kusurun "hukuka uygun delillerle ispatlanamadığı"na hükmetti.

İSTİNAF MAHKEMESİ KARARI BOZDU

İstinaf mahkemesi, davacı kadın tarafından dosyaya delil olarak sunulan ve erkeğe ait olduğu iddia edilen ekran görüntülerinin, erkeğin telefonundan rızası dışında hukuka aykırı elde edildiği gerekçesiyle davalıya yüklenen kusurun gerçekleşmediği sonucuna ulaştı.

Yorumlar
Günün Videosu
Bursa'da polisin 'dur' ihtarına uymayan 29 yaşındaki bir sürücü ve arkadaşının kaçış anı görenleri hayrete düşürdü. Kaçarken önce polis memuruna ardından park halindeki bir otomobile çarpan 2 kişi, polis ekiplerince kovalamaca sonrası yakalandı. Otomobillerinde uyuşturucu madde ve tabanca bulunan kişilerin yakalanma anı kameralara saniye saniye kaydedildi. İşte o heyecanlı anlar...