Magazin |

Eşine dehşeti yaşatmıştı... Seval Bazencir, Yusuf Bazencir'i affetti

Mahsun Kırmızıgül'ün kardeşi Yusuf Bazencir'in eşi Seval Bazencir'i silahla tehdit etme suçundan yargılandığı davada karar çıktı. Duruşmaya birlikte katılan çiftten Seval Bazencir, mahkemede şikayetinden vazgeçerek eşinin kendisini tehdit etmediğini söyledi. Yusuf Bazencir ise savunmasında evliliklerinin güzel bir şekilde devam ettiğini olayın o anki öfkesiyle gerçekleştiğini ileri sürdü. Mahkeme Seval Bazencir'e 1 yıl 10 ay hapis cezası verdi.

Mahsun Kırmızıgül'ün kardeşi Yusuf Bazencir 5 yıl önce dünya evine girdiği eşi Seval Bazencir'le tartışınca eline geçirdiği baltayla ikametinin kapısını kırarak içeri girmeye çalışmış, korkudan telaşa kapılan genç kadın, KADES uygulaması aracılığıyla polisten yardım istemişti.

Hazırlanan iddianamede, Yusuf Bazencir'in kapıyı açmaya çalıştığı sırada müşteki Seval Bazancir'e hitaben 'Seni elime geçirirsem geberteceğim' şeklinde tehditte bulunduğu, müştekinin olayla ilgili olarak şikayetçi olmasının üzerine soruşturma başlatıldığı, akabinde 15 Mart 2022 tarihinde ise Seval Bazancir'in şikayetinden vazgeçtiği ancak şüphelinin üzerine atılı suçun takibinin şikayet şartına bağlı olmadığı kaydedildi. Yusuf Bazancir'in üzerine atılı suçlamaları kabul ettiğinin ve pişman olduğunu belirttiğinin aktarıldığı iddianamede, şüpheli hakkında 'silahla tehdit' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

SEVAL BAZENCİR ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

Sabah Gazetesi'nden Deniz Yusufoğlu'nun haberine göre; İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya Yusuf Bazencir ve eşi Seval Bazencir avukatlarıyla birlikte katıldı. Seval Bazencir'in celse arasında ''Eşimle aramızda tartışma çıkmıştı. Fiziksel şiddet ve tehdit yoktur'' diyerek şikayetten vazgeçtiği görüldü.


''EVLİLİĞİMİZDE BİR SIKINTI YOK''

Hakim karşına geçen Yusuf Bazencir ''Olay günü eşimle önce telefonla tartışmıştık. Eve sinir ilaçlarımı almak için gitti. Eşim öfkeliydi kapıyı açmadı bende çok ısrarcı oldum. Bahçe için kullanılan tüm aletler balkonda durur. Kapıyı açmak için tartışma yaşadık ben ''Kırarım'' dedim oda ''Kıramazsın'' dedi. O anki öfkeyle baltayla birkaç kere vurdum. Tek amacım içerideki ilacımı alıp gitmekti. Şiddet aklımın ucundan geçmedi. Küfür etmiş olabilirim ama tehdit etmedim. Evliliğimizde bir sıkıntım yok tatsız bir olay yaşadık keşke yaşanmasaydı'' diyerek beraatını talep etti.


''KÜFÜR ETTİ, TEHDİT ETMEDİ''

Yusuf Bazencir'in avukatı Pınar Kaya ''Suç kastı yoktur. Eşinden ilaçları istemiştir vermeyince böyle bir eylemde bulunmuştur'' diyerek müvekkilinin beraatın talep etti. Müşteki Seval Bazencir şikayetinden vazgeçtiğini belirterek ''Eşimle telefonda tartışmamız oldu. Akşam eve geldi anahtarı olmadığı için kapıyı açmadım çok sinirlenmiştim. İlaçlarını istedi vermeyeceğimi söyledim. Aramızda kapıyı aç tartışması yaşandı. Orada bulunan baltayla kapıya vurmaya başladı. Sonra ben KADES uygulamasından yardım istedim şikayetçi değilim. Bugüne kadar aramızda şiddet olmadı. Olay sırasında küfür etti ancak tehdit etmedi'' dedi.


Mahkemede Seval Bazencir'in önceki ifadesi okundu. Tehdide yönelk ifadesinin sorulması üzerine Seval Bazencir, ''Öyle bir şey söylemedi. Galiba o anki sinirle ''Seni elime geçirirsem geberteceğim '' söylediğini söyledim '' dedi. Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasını verdi Mütalaada Her ne kadar mağdur tehdit etmediğini söylese de ifade ve deliller değerlendirildiğine mağdurun ilk ifadesi geçerli olduğu, mağdurum eşini kurtarmaya yönelik beyanda bulunduğu gerekçesiyle cezalandırılmasın talep etti.


YUSUF BAZENCİR'E HAPİS CEZASI

Son sözü olarak Yusuf Bazencir eşiyle güzel birliktelikleri olduğunu, evliliklerine devam ettiklerini beyan ederek mütalaaya kabul etmedi. Kararını açıklayan mahkeme, Yusuf Bazencir'e silahla tehdit suçundan 1 yıl 10 ay hapis cezası vererek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Çift duruşma çıkışı evliliklerinde sorun olmadığını söyleyerek mutluluk pozu verdi.