Yaşam

Esenyurt'ta manzara aynı: Doldurdukça dolduruyorlar, bıktık

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde sabah saatlerinde koronavirüs tedbirleri kapsamında trafik polisleri denetim gerçekleştirdi. Uygulamada durdurulan minibüslerden tıka basa yolcu çıktı. Vatandaşlar şoförlerden, ''Yolcuyu alıyorlar sonra uyarınca al paranı in aşağıya diyorlar. Doldurdukça dolduruyorlar.'' ifadeleriyle şikayetçi oldu.

Yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Sivil Trafik Uygulama Ekipleri tarafından Esenyurt'ta toplu taşıma araçlarına yönelik uygulamalar devam etti.

Uygulamalar da art arda durdurulan 3 minibüste de manzara değişmedi. Tıka basa ve sosyal mesafesiz yolcu taşıyan minibüs sürücülerine 3 bin 150'şer lira para cezası uygulandı.

"AL PARANI İN AŞAĞIYA DİYORLAR"

Toplu taşıma aracı kullanarak işe gitmek zorunda olan vatandaşlar minibüsler de her gün aynı manzara olduğunu ifade ederek, "Yolcuyu alıyorlar sonra uyarınca al paranı in aşağıya diyorlar. Doldurdukça dolduruyorlar" dedi.

Sosyal mesafesiz şekilde yolcu taşıyan minibüs sürücüsü kendisine uzatılan mikrofona, "Yollarda indirmiyoruz. Hiçbir şey söylemek istemiyorum herkes haklı" diye konuştu.

(İHA)

Sitene Ekle