Gündem

Esenyurt felaketini AK Parti'ye bağladılar

İstanbul'da dün yağışların sele dönüşerek büyük hasar oluşturduğu Esenyurt ilçesinde Suriye uyruklu bir kişi hayatını kaybetti. Kendisine soru yönelten muhabire geçmiş İBB yönetimini işaret ederek, sorunlara çözüm aramak yerine polemik yaratan Ekrem İmamoğlu'na tepkiler sürerken, bir de "torba" suçlaması ortaya atıldı. İYİ Parti'li İBB Meclis üyesi, bir rögardan çıkarılan kum torbalarını AK Parti ile ilişkilendirdi. Hiçbir kanıt olmamasına karşın rögarların kasıtlı olarak tıkandığını öne sürdü!

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Esenyurt'ta dün öğle saatlerinde yaşanan selin ardından birçok evde büyük çaplı hasar meydana geldi.

Bir kişinin yaşamını yitirdiği, birçok vatandaşın ise ölümden döndüğü olay sonrası bölgeye giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisine soru yönelten muhabire karşı takındığı tavır ile büyük tepki çekti.

Sel felaketinin yaşandığı bölgeye İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan saatler sonra giden Ekrem İmamoğlu muhabirin sorusuna öfkeli şekilde yanıt verdi. 

İmamoğlu, felakete ilişkin çözüm üretmek yerine siyasi polemik yaratarak geçmiş İBB yönetimini suçladı. 

ESENYURT FELAKETİNİ DE AK PARTİ'YE BAĞLADILAR

Tüm bu tartışmaların ışığında İYİ Parti'li İBB Meclis üyesi Ali Kıdık ise tartışma yaratan bir iddia ile gündeme geldi. Kıdık Esenyurt'ta yaşanan felaketi AK Parti'ye bağladı!

Kıdık, sosyal medya hesabından bir rögardan çıkartılan kum dolu bir torbayı paylaşarak, ''Tamam Ekrem İmamoğlu'nu sevmeyebilirsiniz, tamam 'başarısız olsunlar' diye düşünebilirsin, tamam 23 Haziran’ı hazmedemeyebilirsin, bunu anlarım. Ama şu yaptığın alçaklığı asla anlamam. İSKİ logarlarına kum torbası atmak hangi inancın cevaz verdiği eylemdir'' ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'li ismin, hiçbir kanıt ve emare olmaksızın AK Parti'yi suçlayan bu paylaşımı, sosyal medyada da büyük tepki gördü.

FAZİLET DURAĞI SKANDALI YAŞANMIŞTI

Geçen aylarda koronavirüs salgını nedeniyle sefer sayılarını azaltarak toplu ulaşım araçlarında yoğunluğa sebep olan İBB yönetimi, bir otobüste çekilen görüntüleri AK Parti'li isimler tarafından kendilerine karşı düzenlenen bir 'operasyon' olarak nitelendirmişti.

Daha sonra ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntüleri, yolcu ifadeleri ve o dönemde İBB Sözcüsü görevinde bulunan Murat Ongun'un açıklamaları neticesinde olayın bir 'operasyon' olmadığı, vatandaşların bile isteye bu duruma sürüklendiği ortaya çıkmıştı. 

Ongun, katıldığı bir canlı yayında, "Fazilet Parkı durağından 40 kusür kişi bindi mi? Binmedi mi? Efendim. Yok öyle bir şey, yok öyle bir şey' Bu bir hata mı? Evet. Bir duraktan bu kadar yolcu bindi dememiz bana gelen veriye göre yanlış olmuş." sözleri ile yalanını hata diye örtmeye çalışmıştı. 

İBB Başkanı İmamoğlu da o dönemde söz konusu görüntülere ilişkin olarak sosyal medyadan "Tüm siyasilere çağrım, karanlık kalplilerin organize kötülüklerine birlikte karşı çıkalım" çağrısı yaparak, çıktığı bir TV programında ise bu iddiayı doğruymuş gibi gösterip "Kanım dondu. Eğer bu siyasetse lanet olsun böyle siyasete" diye de tepki göstermişti. 

Aynı güruh, bir kez daha AK Parti'yi 'kum torbasıyla' karalama kampanyasına kalkıştı.

 

Sitene Ekle