Sağlık

Erzurum ve Yozgat aşılamada mavi kategoriye geçti

Aşılamada Türkiye haritası maviye dönmek üzere... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzurum ve Yozgat'ın ilk doz aşı oranının yüzde 75'i geçerek "mavi" kategorideki iller arasında yer aldıklarını ilan etti.

Türkiye Covid-19 aşılama seferberliğinde 101 milyon aşı dozunu aştı. Türkiye'nin salgında risk haritasının tamamen mavi olması için çalışmalar sürerken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzurum ve Yozgat'ın ilk doz aşı oranında yüzde 75'i geçerek "mavi" kategorideki iller arasına girdiğini duyurdu.

Twitter'dan paylaşım yapan Sağlık Bakanı Koca, "YOZGAT, bugün %75’in üzerine çıkan ilk doz aşı oranıyla Mavi illerimiz arasında! Şimdi sıra ikinci doz aşı oranını artırmakta. Öte yandan, halen Turuncu ve Sarı olan illerimiz var. Her yanı Mavi bir Türkiye Risk Haritası için gerekeni yapalım. Yeni örneğimiz Yozgat olsun! ERZURUM, bugün %75’in üzerine çıkan ilk doz aşı oranıyla Mavi illerimiz arasında! Şimdi sıra ikinci doz aşı oranını artırmakta. Öte yandan, halen Turuncu ve Sarı olan illerimiz var. Her yanı Mavi bir Türkiye Risk Haritası için gerekeni yapalım. Yeni örneğimiz Erzurum olsun!" dedi.

 

Türkiye risk haritasına göre, Erzurum'da aşılama oranı yüzde 75, Yozgat'ta da yüzde 75,2 seviyesinde bulunuyor.