Erzurum Ovası Güreş Festivali'nde birbirinden yiğit güreşçiler er meydanına çıktı

Erzurum’da geleneksel ova güreşleri düzenlenen etkinliklerle başladı. Birbirinden yiğit güreşçiler er meydanına çıkarak güç gösterisi yaptı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise ata sporu güreşi günümüzde de yaşatmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtirken, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar ise bu etkinliği geleneksel hale getirip her sene düzenleyeceklerini ifade etti.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Yakutiye Belediyesi’nin birlikte düzenlemiş olduğu etkinliklere AK Parti Erzurum Milletvekilleri Selami Altınok, İbrahim Aydemir, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar ve birçok güreş sever katıldı.

Etkinlikler mehteran takımı ve bar ekibinin yaptığı gösterilerle başladı. Daha sonra ise er meydanına çıkarak güreşen minikler birbirlerini yenmeye çalıştı. Kazananlar bir üst tura çıktı, kaybedenler ise gözyaşlarına hakim olamadı.

 

Erzurum Ovası Güreş Festivali'nde birbirinden yiğit güreşçiler er meydanına çıktı ile ilgili etiketler Erzurum Ovası Güreş Festivali