Ertuğrul Özkök o halayda korona oldu!

Ahmet Güneştekin’in "Hafıza Odası” sergisi Türk medyasını karıştırdı... Diyarbakır'da gerçekleştirilen sergiye katılarak, galada halay çekmesi ile gündem olan Ertuğrul Özkök de o ziyaret sırasında koronavirüse yakalandı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Batmanlı sanatçı Ahmet Güneştekin’in Diyarbakır Keçi Burcu’nda açtığı “Hafıza Odası” sergisi, açılışa davet edilen isimler nedeniyle tartışma konusu oldu.

FOX TV sunucusu İsmail Küçükkaya'nın serginin galasından paylaştığı bir görüntü ise eleştirileri de beraberinde getirdi. Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök ile gazeteci İsmail Saymaz’ın Diyarbakır’da Kardeş Türküler eşliğinde halay çektiği o görüntüler büyük yankı uyandırdı.

Ertuğrul Özkök'e, Kürt asıllı sanatçı Ahmet Kaya hakkında bir dönem gazetesinde yaptığı haberler ve "Vay Şerefsiz" manşeti hatırlatılarak eleştiriler yöneltildi.

KORONA OLDU!

İşte bu tartışmalı sergi ve sonrasında yaşananlarla ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Rasim Ozan Kütahyalı bugün sosyal medyada paylaştığı mesajında Özkök'ün söz konusu halayda koronavirüse yakalandığını duyurdu!

Kütahyalı, "Diyarbakır’daki halaydan sonra Ertuğrul Özkök koronavirüse yakalandı maalesef. Ben, Gülten Abla(Kaya)’nın Özkök’ü “Geçmiş olsun” diye arayacağına inanıyorum. Ahmet Kaya ne kadar dargın olsa da Özkök’ün Kovid-19 olduğunu öğrense “Geçmiş olsun iki gözüm” diye kendisini arardı." dedi.

Gülten Kaya'ya bu konuda çağrıda bulunan Kütahyalı şöyle devam etti;

"-Gülten Ablam çok iyi bilir ki ben Ahmet Kaya’yı linç edenlerin hepsinin korkudan titremesini sağlamış adamım. Öyle bir hava yaratmıştık ki halen aktif olan bir savcı beni arayıp yaptığım “Ahmet Kaya özel programı”nın TV kaydını istemişti, hepsi gözaltına alınıp sorgulanacaktı.

Şimdiki durumu düşününce bunlar sürreel geliyor ama bu atmosferi Kürt kardeşlerimizi çok seven bizler yaratabilmiştik. Bir Kürd’ün kılına dokunmaya, aleyhine tek söz etmeye korkuyorlardı. Kürtleri 50 sene geriye götüren 7 Haziran 2015 salaklığı ile Kürt düşmanları kazandı.

Belki bizler de o dönem çok aşırıya gitmiştik, devrimsel süreçlerin hepsinin sonu kötü oluyor. Özeleştiri yapmak lazım. Gülten Abla inan bana Ertuğrul Özkök’ün Ahmet Kaya konusunda özür dilemesi, üzüntüsü çok samimi. Biliyorsun onu en çok ben dövdüm. Bana inanmanı çok isterdim.

Yeniden söylüyorum... Ahmet Kaya, Ertuğrul Özkök’ün hatta Fatih Altaylı’nın koronavirüs illetine yakalandığını duysa ne kadar kızgın ve dargın olsa da “Geçmiş olsun iki gözüm” diye arardı... Ahmet Kaya kin tutmayan, bilge ve çok vicdanlı bir insandı. Yanlış mıyım Gülten Abla?"

Ertuğrul Özkök o halayda korona oldu! ile ilgili etiketler Ertuğrul Özkök Rasim Ozan Kütahyalı halay Hafıza Odası