Medya |

Ersoy Dede ve Kemal Öztürk arasında sert tartışma!

Star yazarı Ersoy Dede ile gazeteci Kemal Öztürk arasında sosyal medya üzerinden sert bir tartışma yaşandı.

Star yazarı Ersoy Dede'nin köşesinde Kemal Öztürk'ü eleştirmesi ikili arasında gerginliğe neden oldu. 

Dede, köşe yazısında Öztürk ile ilgili şu ifadelere yer verdi;

"Doç. Dr. Selman Öğüt ile gazeteci Kemal Öztürk bir televizyon tartışmasında karşı karşıya geldi. Burada Selman Öğüt, Kemal Öztürk’ün ‘politik doğruculuk’ başlığı altında bazı yerlere mesaj yolladığını açık etti. Ne olduysa ondan sonra oldu. Öğüt bir şey yapmadı. AK Parti iktidarının ilk yıllarında; Başbakan danışmanlığından AA Genel müdürlüğüne kadar pek çok önemli koltuğun teslim edildiği Kemal Öztürk’ün, milletvekili adayı gösterilmemesinin ardından nasıl AK Parti’ye cephe aldığının altını çizdi. O geceki yayın sonrası Kemalistlerden ve mahallenin eski sakinlerinden de bol bol alkış aldı Kemal Öztürk. Ne diyelim, hayırlı olsun."

ÖZTÜRK TWİTTER'DAN YANIT VERDİ
Star yazarı Dede'nin Öztürk'e dair köşe yazısında bir değerlendirme yapması üzerine Öztürk Twitter'dan "Kimi, kimin mahallesinden gönderiyorsun? Sizin gibi sonradan gelenlerin bulaştırdığı virüsler yüzünden bu mahalle böyle hastalıklı hale geldi zaten. Ama arınacak ve temizlenecek buna eminim" dedi.

DEDE'DEN YANIT GECİKMEDİ
Twitter'dan Öztürk'ün tweet'ine yanıt veren Dede, "Ben kovmuyorum, sen gidiyorsun..." ifadesini kullandı.

Dede, "Temizliği de gidenler değil kalanlar yapar bilindiği üzere... Ayrıca bu iktidardan ne danışmanlık, ne AA Genel Müdürlüğü almışlığım var. Ne de milletvekili adaylığına soyunup da olmayınca küsmüşlüğüm... Ben senin için yanlış adresim..." diye yazdı.