Gündem

Ersan Şen aşı olmayana hapis cezası istedi

Tartışma programlarında sık sık boy gösteren caza hukukçusu Ersan Şen, koronavirüs aşısının zorunlu olmasını ve olmayanlara hapis cezası verilmesi gerektiğini savundu. Şen'in bu sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti. "#HaddiniBilErsanŞen" etiketi kısa sürede TT oldu.

Koronavirüsle mücadelede en önemli silahlardan olan aşılama süreci devam ediyor. Kimileri aşı olmak için randevu alıp gitmeyince bu süreç sekteye uğrayabiliyor.

6'lı paketler halinde açılan aşılar, bir kişi randevusuna gitmeyince çöp olabiliyor.

Bu konu Habertürk ekranlarında masaya yatırılırken, hukukçu Ersan Şen, toplum sağlığının genel bir tehdit altında olduğunu, ekonomik yönden de birçok sıkıntının çekildiğini, okulların bir türlü açılamadığını, esnafın zor durumda olduğunu savunarak, koronavirüs aşısının zorunlu olması çağrısında bulundu.

"ZORUNLU AŞI VE HAPİS CEZASI"

Ersan Şen, şunları söyledi:

"Zorunlu aşıyı çıkarırsın. Dersin ki kardeşim, tıbbi geçerli mazeretin olmamak kaydıyla eğer bu mazeretin yoksa bunun da yaptırımı şudur; 2 yıl, 3 yıl, 4 yıl hapis cezası. Hatta ben zorunlu aşıyı gelir evinde iş yerinde tatbik ederim. Bu gücün varsa uygularsın."

"POLİS ZORUYLA EVE, İŞ YERİNE GİRİP YAPARSIN"

Ersan Şen, "Benim sıram geldiyse, ben aşıya gitmediysem, haklı bir mazeretim yoksa, yaptırımın neyse tatbik edersin. O insanları aşıya mecbur edersin. Veya öyle bir gündem olur ki, asker ve polis zoruyla evlerine iş yerlerine girip yaparsın. Bu hayat, her şey mümkün." diye konuştu.

"ÖNCE AŞI OLMAK İSTEYEN OLSUN, OLMAYANA DA SIRA GELİR"

Aşı olmayanlara yönelik dikkat çekici ifadelerde bulunan Ersan Şen, "Önce biz bir yüzde 50 olarak aşıyı olalım. Aşı olmak istemeyenlar var ya, onlara sıra gelir." dedi.

 YAPTIRIM VE KISITLAMALARA KARŞI ÇIKMIŞTI

Daha önce de Habertürk'te açıklamalarda bulunan Ersan Şen, yasakların genelgeyle getirilemeyeceğini ifade etmişti. Ersan Şen, genelgelerin anayasaya aykırı olduğunu söylemişti.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Ersan Şen’in sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti. Aşının zorunlu olamayacağını savunan vatandaşların Twitter'dan açtığı "#HaddiniBilErsanŞen" hashtag'ı kısa sürede TT oldu.

 AŞI OLAMAYAN 65 YAŞ ÜSTÜ DIŞARI ÇIKAMIYOR

Aşı olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için sokağa çıkma sınırlaması kaldırılırken aşı olmayanlar sadece İçişleri Bakanlığının genelgesinde belirlenen saatlerde dışarı çıkabiliyor.

 

Sitene Ekle