Gündem

RTÜK'ten Erol Mütercimler'in skandal sözlerine inceleme!

Haber Global ekranlarında Saynur Tezel'in konuğu olan Erol Mütercimler imam hatiplerle ilgili söylediği skandal sözlerle tepki çekti. İmam hatip mezunlarını 'sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız' sözleriyle yaftalayan Mütercimler hakında suç duyurusunda bulunuldu. RTÜK, söz konusu ifadeler için inceleme başlatıldığını açıkladı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler, Haber Global ekranlarında yazar Müfid Yüksel ile tartışmaya girdi.

Tartışma esnasında sesini yükselten Mütercimler, skandal ifadeler kullanarak imam hatip mezunlarını hedef aldı.

"CİNSİ SAPIK, SAHTEKAR, AHLAKSIZ..."

Müfid Yüksel, "Saint Joseph, Saint Michel, Saint Benol kimlerin kurduğu okullar, bizim papazların kurduğu okullar" derken araya giren Mütercimler, "Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, cinsi sapık, sahtekar, ahlaksız" dedi.

Mütercimler'in bu sözleri büyük tepki çekti.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Mütercimler'in skandal sözlerinin ardından harekete geçti.

Dernekten yapılan açıklamada  "Erol Mütercimler'in imam hatip camiasıyla ilgili haddini aşan, iftira ve hakaret içeren ithamları hakkında ÖNDER olarak hukuki süreç başlatıyoruz. Kimsenin Türkiye'nin güzide okulları ve mezunlarını kötülemesine ve iftiralarına izin vermeyeceğiz." ifadeleri kullanıldı.

 

 

RTÜK'TEN İNCELEME KARARI

Öte yandan Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Erol Mütercimler'in imam hatip camiasına yönelik tahkir edici ifadeleri nedeniyle inceleme başlatıldığını açıkladı.

Sitene Ekle