Yaşam

Erkan Mumcu 34 yıllık eşinden neden boşandı? Çok çarpıcı iddialar var!

ANAP'ın eski Genel Başkanı ve eski bakanlardan Erkan Mumcu'nun 34 yıllık eşi Işın Mumcu'dan boşanmasının ardından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Mumcu'nun gazeteci ve evli bir kadınla ilişkisi olduğu ve bu ilişkisinden bir çocuğu olduğu gerekçesiyle boşandığı belirtiliyor.

Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Erkan Mumcu geçtiğimiz aylarda 34 yıllık eşi Işın Mumcu'dan anlaşmalı olarak boşanmıştı. Mumcu'nun boşanması sonrası çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Sabah gazetesinden Sonat Bahar yazısında Erkan Mumcu'nun yıllar öncesine dayanan bir ilişkisi olduğunu ve bu ilişkisinden bir çocuğunun olduğunu iddia etti. Bahar, ayrıca yazıda Mumcu'nun ilişkisi olduğu kadanın evli ve gazeteci bir kadın olduğunu söyledi.

Sonat Bahar'ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

Erkan Mumcu, bundan dört ay önce, 34 yıllık eşi, 32 ve 27 yaşındaki iki oğlunun annesi Işın Mumcu'dan jet hızıyla anlaşmalı olarak boşandı.

Konu bu boşanma değil, konu 34 yıllık evliliği bitme noktasına getiren, ucu 10 yıldan uzun döneme uzanan bir yasak ilişki! İlişkiyi yaşayan kişi Erkan Mumcu! Üstelik eşini aldattığı kadın da evli! Bu kadın, kendi eşiyle birlikte, on yıl öncesine kadar, Mumcu çiftinin evine girip çıkan, davetlerine katılan, Mumcu'nun eşi Işın Mumcu'nun da tanıdığı biri.

İddialara göre Erkan Mumcu'nun yıllardır yasak ilişki yaşadığı evli kadın, büyük bir televizyonun Ankara temsilcisi...

İTİRAF YILLAR ÖNCE GELMİŞ

Buraya kadar aslında çok da şaşırmıyor insan. Aldatmaları normalleştirdik nasılsa... Asıl iddia, işi çetrefil yapan, Erkan Mumcu'nun, bu Ankara temsilcisinin çocuğunun babası olduğu! (Bu temsilcinin ismini biliyorum ama arada bir çocuk olduğu için yazmayı doğru bulmuyorum.) Üstelik bu durum Erkan Mumcu tarafından eşi Işın Mumcu'ya, oğullarına yıllar önce itiraf edilmiş. Yani Erkan Mumcu'nun bir başka kadından çocuğunun olduğu, eşi ve çocukları tarafından biliniyor! Belki de sadece eşi ve çocukları değil, Ankara'da bu durumu bilenler, kulislerde konuşanlar vardır ama dedim ya durum hassas. Bu nedenle bu boşanma haberinde durumun üstü kapatılmış!

Ama belli ki jet boşanmanın arka planında, bu kaosun medyaya yansımadan çözülmesi amaçlanıyor.

Bu yasak ilişki ilk ortaya çıktığında, Erkan ve Işın Mumcu çifti arasında ilk sarsıntı başlamış aslında. Yani Işın Mumcu bu ilişkiyi yıllar öncesinden öğrenmiş. Ama o dönem çiftin oğullarından biri üniversiteyi bitirmek üzere, diğeri üniversite sınavına hazırlandığı için, Erkan Mumcu'nun 'yalvarmaları', 'İlişkiyi bitireceğim' sözleri nedeniyle evliliğe bir şans daha verilmiş. Ama daha sonra bu yasak ilişki bir türlü sonlanmamış. Hatta bir süre sonra Erkan Bey'in, bu ilişkisinden bir çocuğu olmuş. Bunu öğrendikten sonra Işın Mumcu, boşanma kararı almış ve dava açmış! Bu kez araya oğullarının girmesi, büyük oğlunun evlilik arifesinde olmasının da etkisiyle, rezillik çıkmaması için Işın Hanım davayı geri çekmiş. Tek şartı varmış, Erkan Bey'in bu yasak ilişkiden olan çocuğunu, oğullarına itiraf etmesi. Ve öyle de olmuş. Yani tüm aile durumu öğrenmiş. Bu bilginin aile içinde kalması için Erkan Mumcu, eşine o dönem çok iyi davranmaya başlamış. Ama bu çok uzun sürmemiş. Bir noktadan sonra evde artık iki yetişkin yaşayamaz hale gelmişler. Mobbinge varan davranışlar başlamış.

Erkan Mumcu, evli sevgiliyle, bunun yanı sıra farklı isimlerle ilişkilerini tüm bu yıllar içinde devam ettirmiş. Şimdi ortada 34 yıllık evliliğini tek celsede bitirmiş eski bir siyasetçi, evliliği hâlâ devam eden ve bu siyasetçiden bir oğlu olduğu iddia edilen bir gazeteci var... Yazının başında dedim ya, konu hassas. Ama emin olun bunlar dedikodudan ibaret değil... 'Detaylarıyla, kanıtlarıyla' bana ulaşan bilgiler. Konunun hassasiyeti nedeniyle bu detaylar şimdilik bende saklı.