Gündem |

Erdoğan'ın Rizeli çocuklarla diyaloğu nasıl çarpıtıldı?

Hafta sonunu Rize'de geçiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı bir açılışta küçük çocuklarla yaşadığı diyaloglar çok konuşuldu. Erdoğan'ın tatlı-sert uyarıları kimi çevrelerce amacından saptırılırken Habertürk yazarı Kübra Par o görüntülerde yadırganacak bir durum olmadığını belirtti. Par, "Örtülü bir şefkat içeriyor" dedi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün Rize'de Salarha Tüneli'nin açılışını çocuklarla birlikte gerçekleştirdi. Sahnede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünde yer alan bir çocuk, kurdeleyi erkenden kesti. Bir süre sonra durumu fark eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve küçük çocuğun diyaloğu izleyenleri gülümsetti.

Ancak Cumhurbaşkanı'nın çocuklarla babacan diyaloğu kimi çevreler tarafından farklı yorumlandı.

Bu konuda bir köşe yazısı kaleme alan Habertürk yazarı Kübra Par, yaşanan olayda Rizelilerin ya da Erdoğan’a muhabbet besleyen kesimlerin yadırgayacağı bir durum olmadığına vurgu yaptı.

Kübra Par, "Aksine Erdoğan’ın ‘tatlı-sert muhafazakar baba’ figürüyle uyumlu bu davranışlar. Hatta örtülü bir şefkat de içeriyor. Pedagojik açıdan yanlış mıdır değil midir fikrim yok ama oradaki halkın şaşırdığını ya da çocukların alındığını zannetmiyorum." ifadelerini kullandı.

 

Sitene Ekle