Dünya

Erdoğan'ın Karabağ ziyaretinden endişelenen Ermenistan tarafının küstah bildirisi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gerçekleşen NATO Zirvesi'nin ardından bugün Azerbaycan'a bir ziyaret düzenledi. Mayınlı bölgelerin arasından karayolu ile Aliyev ile buluşmaya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Karabağ ziyareti yüzünden Ermeniler diken üstünde. Şuşa Beyannamesinin imzalandığı kritik ziyaret sırasında sözde Ermeni Karabağ Cumhuriyeti Parlamentosundan yapılan endişeli ve saldırgan bildiride, bu ziyaretin Türkiye için yeni bir güç gösterisi olduğu iddia edildi.

Cengiz Büyükuncu
Cengiz Büyükuncu

SuperHaber'in Armenpress'den çevirdiği haberin aktardığı bilgilere göre, Ermenilerin 'Artsakh Cumhuriyeti' dedikleri sözde Nagorno-Karabağ Cumhuriyeti'nin sözde parlamentosundaki Ermeni 'siyasetçiler' ortak bir bildiri yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü NATO Zirvesi'nin hemen akabinde bugün Azerbaycan'ın hakkı olan toprakları olarak geri kazandığı Karabağ bölgesine yapıyor olduğu ziyaret konusunda endişelendikleri görülen bildiride temelsiz suçlamalar yöneltilen Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklenildi. 

SÖZDE ERMENİ KARABAĞ PARLAMENTOSUNDAN KÜSTAH BİLDİRİ

'Batı Ermenilerin (sözde) 1915 olaylarında Osmanlı'dan yaşadıklarının, Doğu Ermeniler tarafından son 100 yıldır yaşananların bir tekrarı' olduğunu iddia eden temelsiz bildiri, sözde Ermeni Karabağ Cumhuriyeti'nin parlamentosundaki herkes tarafından imzalandı.

'YENİ BİR GÜÇ GÖSTERİSİ'

'Erdoğan'ın Artsakh(sözde Ermeni Karabağ Cumhuriyeti)'ın işgal edilmiş topraklarına, özellikle de Şuşa'ya gerçekleştirdiği bu davetsiz ziyaretini, yeni bir güç gösterisi ve tehdit denemesi olarak görüyoruz' ifadeleri yer alan bildiride, bu ziyaretin 'savaştan sonraki dönemde Ermeni halkına yeni baskılar kurmak için Bakü'de açılan Trophy Park'ın bir devamı' olduğu iddiası da yer aldı. 

HER FIRSATTA ATEŞKESİ BOZAN ERMENİLER, TÜRKİYE'Yİ SUÇLADI

Ayrıca, Türkiye, asılsız ve absürd bir şekilde barışı bozmakla suçlandı. 'Erdoğan'ın kışkırtıcı hareketi, Rusya'nın bölgedeki barışı koruma çalışmalarını baltalamak ve kırılgan dengelere şeytani bir saldırı' cümlelerine yer verilen raporda, özgüvenini savaşla birlikte kaybeden Ermenistan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinden duyduğu endişe gözler önüne serildi.

 

Günün Videosu
Türkiye'de 4 gündür farklı noktalarda etkili olan orman yangınlarına ekip göndererek destek olan Azerbaycan'da tüyleri diken diken eden bir olay daha yaşandı. Yangınlarla ilgili haberi ekran başındakilere aktaran Azeri spiker, "Ruhumuzun ne kadar yandığını hissediyorum. İnsanları insanlarımız, dağları dağlarımız, ağaçları ağaçlarımız, denizleri denizlerimizdir. Ve yine diyorum, Türkiye bizim evimizdir" ifadelerini kullandı. Azeri spikerin bu anlamlı sözleri sosyal medyada gündem oldu.